HAS Partililer Kurtulmuş'a tepkili

HAS Partililer Kurtulmuş'a tepkili
Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, daha iki yıl önce kurulan partisinin genel başkanı tarafından kapatılmak istendiğini belirterek, “Partiyi bırakacak olanların etik açıdan böyle bir hakları var mı, istifa edip gitsi
Bekaroğlu 19 Eylül’de Ankara’da yapılacak HAS Parti olağanüstü kongresinin fesih konulu tek gündem maddesiyle toplanacağını hatırlattı. Bekaroğlu, “İlginç bir durum değil mi; daha iki yıl önce kurulan parti genel başkanı tarafından kapatılmak isteniyor. Her ne ise; bir çok arkadaş arayıp soruyor, kongreye gidiyor muyuz, ne yapacağız diye. Elbette gidiyoruz. Gerçi 240 civarında delegesi (Kurucu üyeler, Kurucu üyeler dışındaki GİK üyeleri) var; ama kongre 150 kişilik bir salonda toplanıyor. Buna rağmen Sayın Kurtulmuş'la birlikte hareket eden arkadaşlar çok sayıda insanı Ankara'ya çağırıyorlar” dedi.
 
"PARTİNİN KAPATILMASINA KARŞI OLANLAR DA ANKARA'YA GELSİN"
 
Partinin kapatılmasına karşı olanların da Ankara'ya gelebileceklerine değinen Bekaroğlu, “Balgat'ta son olarak bir sokak toplantısı yapalım. Evet, kongreye katılıyoruz; önce AKP'ye gidecek olan arkadaşlara bir daha partiyi kapatmalarının doğru olmadığını anlatacağız. Sonra; parti kapatılırsa (ki kapatılacak gibi görünüyor) bundan sonraki yol haritamızı açıklayacağız. Kim bilir Neman Bey insafa gelir de kapatma kararından vazgeçer ya da delegenin çoğunluğundan kapatma kararı çıkmazsa, o zaman bundan sonraki kongreyi ne zaman toplayacağımıza ve nasıl yola çıkacağımıza karar vereceğiz. Haydi, arkadaşlar 19 Eylül'de Ankara'da olalım; Halkın Sesi'ne sahip çıkalım” dedi.
 
"Çoğunluk kapatmak istiyorsa size ne oluyor?" diyenlerin doğru söylüyormuş gibi göründüklerini kaydeden Bekaroğlu “Elbette çoğunluk istiyorsa kapatılacak. Ama çoğunluğun istediği her zaman doğru değildir, sadece geçerlidir. Benim dediğim ise; partiyi bırakacak olanların etik açıdan böyle bir haklarının olmadığıdır. İstifa edip gitsinler, niçin kapatıyorlar?” dedi.
 
Bekaroğlu, parti kapatılırsa sonraki yol haritalarını ayrıca açıklayacaklarını kaydetti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com