Hasan Ferit'in cenazesi hala bekliyor

Hasan Ferit'in cenazesi hala bekliyor
Polis izin vermiyor, cenaze Cemevi'nde bekletiliyor

Hasan Ferit Gedik'in cenazesinde yaşanan gerginlik devam ediyor. Armutlu'daki Cem Evi'ne dün getirilen cenazeyi ailesi önce Gülsuyu'na daha sonra da Gazi Mezarlığına götürmek istiyor. Cenazenin Gülsuyu'na götürülmesine izin vermeyen polis Armutlu'nun girişini 20 çevik kuvvet otobüsüyle kapatmış durumda.

Dün Boğaziçi Cem Evi'nde düzenlenen cenaze törenine Hasan Ferit'in cezaevindeki babası da geldi. Cenaze için izin alarak gelen baba eli kelepçeli şekilde oğlunun tabutunu taşıdı. Gülsuyu'na gidilmesine izin verilmediği için cenazeyi defnedemeyen baba 5 saat olan izni bittiği için tekrar cezaevine götürüldü.

Gece boyunca polis barikatının önünde bekleyen Halk Cephesi grubu polisin izin vermemesini oturma eylemi ve sloganlarla protesto etti. Yağmurlu ve soğuk havaya rağmen alanı terketmeyen grup gece ateş yakarak ısınmaya çalıştı. Hasan Ferit'in dedesi İbrahim Meral ise "Gülsuyu'nda tören yapmak istedik ama buna izin vermediler. Sonuna kadar direneceğiz, törenimizi orada mutlaka yapacağız" dedi.

Kalabalık bu sabah da beklemeye devam ediyor. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com