Hasan Ferit'in katil zanlısından şaka gibi savunma

Hasan Ferit'in katil zanlısından şaka gibi savunma
Hasan Ferit'in katil zanlısı "Ateş ettim ama öldürmedim" dedi

Gülsuyu Mahallesi'nde çıkan çatışmalarda vurularak öldürülen Hasan Ferit Gedik'in katil zanlısı Mert K. savcılık ifadesinde "Sol gruplar bizi tehdit ediyordu. Ateş ettim ama öldürmedim" dedi.

Katil zanlısı Mert K.'nın savcılıkta verdiği ifadenin detayları ortaya çıktı. Gülsuyu Mahallesinde fırıncılık yapan zanlı Hasan Ferit Gedik'i öldürdüğü iddialarını kabul etmedi. 21 yaşındaki zanlı sol grupların kendilerini ve ailelerini tehdit ettiğini öne sürerek;


    “Olay günü saat 20.30-21.00 sıralarında sesleri duydum. Evden çıktığımda meydanda yürüyen kalabalığı gördüm. Kalabalık meydana doğru gidiyordu. Kalabalığın arkasından 4-5 kişilik bir grup daha yürüyordu. İkisinin yüzünde maske vardı. Birisi bana ‘Ne bakıyorsun lan hayırdır’ dedi. Maskeli, belinden silah çıkarıp bana ateş etti. Kendimi yere attım. Mahallemiz güvenli olmadığı için üzerimde silah taşıyordum. Belimde tabanca ve pompalı tüfek vardı. Önce tüfekle 3-4 el ateş edip mahalle içerisinde kaçmaya başladım. Arkamdan beni kovalarlarken peşimi bırakmaları için belimdeki tabanca ile arkama bakmadan ateş ettim. Daha sonra 2 mahalle yukarıya kaçıp belimdeki silahları Hakan isimli arkadaşıma bırakıp kaçtım.” dedi.

    
Olayda çete lideri olduğu iddia edilen ve Antalya'da yakalanarak İstanbul'a getirilen Mesut T. de ifadesinde çee lideri iddialarını kabul etmeyerek adı geçen şahısları tanımadığını söyledi. Mert K.'yı adliye koridorunda gördüğünü ve olayları kendisine orada anlattığını söyleyen Mesut T. 'Kimseye talimat vermedim' dedi. Olayla ilgili yapılan operasyonda 14 kişi tutuklanmıştı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com