Hasdal’da bu kez mutluluk vardı!

Hasdal’da bu kez mutluluk vardı!
Hasdal Askeri Cezaevi'nde tutuklu Teğmen Mehmet Ali Çelebi hayatını Kezban Merey ile birleştirdi.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hasdal Askeri Cezaevi’nde tutuklu Teğmen Mehmet Ali Çelebi ile Kezban Merey’in nikah törenine katıldı.
Tutuklu Teğmen Mehmet Ali Çelebi, Silivri duruşmalarında tanıştığı Kezban Merey ile Hasdal Cezaevi’nde dünya evine girdi. Çiftin nikah şahitliğini CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu yaptı. Saat 11.00 sıralarında cezaevine gelen anamuhalefet lideri saat 11:45 sıralarında ise kışladan ayrıldı.

Tören sonrası cezaevi çıkışında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu “Genç bir teğmenin nikahına katıldım onlara mutluluklar diledim. Gerçekten üzülmemek mümkün değil. Yaşamınız boyunca eğitim kurumlarından birincilikle mezun olacaksınız. Harp okulunu 4′ncülükle bitireceksiniz. Gözaltına alınacak ve birileri tarafından cep telefonunuza yüklenen sahte delillerle yargılanıp 16 yıl mahkum edileceksiniz. Acı bir tablo” dedi.
Konuşurken duygulandığı gözlenen CHP lideri “Gerçekten dramatik bir tablo. Genç teğmenin ne suçu var?” diye konuştu.
Kılıçdaroğlu sözlerini şöyle sürdürdü; “Onlara mutluluklar diledik ama o tabloyu görmek kolay birşey değil. Orada annneler vardı. Küçücük çocuklar vardı. Bir suçları varsa çeksinler ancak bir suçları yok. Bu 21. yüzyıl Türkiye’sine yakışan bir tablo değil.”
 
BİLEZİK TAKTI
Gazetecilerin sorusu üzerine ise Kılıçdaroğlu düğün hediyesi olarak geline bilezik taktığını söyledi.

Teğmen Çelebi’nin, Kezban Merey ile mahkemedeki savunmaları sayesinde tanıştığı öğrenildi. Kezban Merey düğün hazırlıklarıyla ilgili yakın çevresine “Ne kadar sürerse sürsün 20 yıl da yatsa beklerim” demişti.  (SBK)

Sözcü


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com