Haşerelere karşı ilaçlama çalışması başlattı

Haşerelere karşı ilaçlama çalışması başlattı
Uşak Belediyesi larva dönemi çalışmaları kapsamında çöp alanları, fosseptik çukurları ve hayvan barınaklarında ilaçlama işlemi başlattı.

Uşak Belediyesi larva dönemi çalışmaları kapsamında çöp alanları, fosseptik çukurları ve hayvan barınaklarında ilaçlama işlemi başlattı.
Belediye Başkanı Ali Erdoğan, ilaçlama çalışmalarının çevre ve sağlık koşullarına uygun olarak yapıldığını söyledi.
Uşak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından larva dönemi ilaçlama çalışmaları aralıksız devam ediyor. Belediye ekipleri her gün düzenli olarak sabah 06 :00 ile 09:00 saatleri arası karasinek, akşam 19:00 ile 22:00 saatleri arasında da sivrisinek ilaçlaması yapıyor. Belediye ekipleri ayrıca vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda evlerde de ilaçlama yapıyor. Belediye Başkanı Ali Erdoğan, larva dönemi çalışmaları kapsamında çöplük alanları, çöp kovaları, fosseptik çukurları ve hayvan barınaklarında da larva ilaçlaması yapıldığını söyledi.
Halk ve çevre sağlığı açısından ilaçlamanın önemine değinen Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan “Günümüzde kamuoyunun sağlığı ile ilgili yapılan ilaçlama çalışmaları; belli standartları olan, çevre ve sağlık koşullarına uygun ortam ve araçlar ile yapılmaktadır. Eskisi gibi araçlar arkasından çıkan duman bulutu ile ilaçlama yapılmamaktadır. Şu anda kabul gören ise; duman çıkarmayan, halk sağlığını etkilemeyen, haşerelere karşı çok etkili olan ULV cihazı ile ilaçların salımı yolu ile yapılmaktadır. Püskürtme yolu ile salımı yapılan bu ilaçların hem çevre hem de insan sağlığı açısından zararsız olmasından dolayı Belediye olarak bu sistemi kullanmaktayız' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com