Haşim Kılıç’a “Adalet Nöbeti” Mektubu...

Haşim Kılıç’a “Adalet Nöbeti” Mektubu...
CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’a mektup yazarak, mahkeme önünde başlayan Adalet Nöbeti’ne karşı duyarsız kalınmamasını istedi.

SORUMLULUĞUNUZU YERİNE GETİRİN 

Umut Oran mektubunda Haşim Kılıç’ın 27 Nisan konuşmasına atıf yaparak “Kaleyi işgal edenler” ve “rakiplerinden intikam alma aracı” şeklindeki sözlerini anımsattı. “Geçen süre Albay Özenalp gibi geri dönülemez acılara yol açmakta. ÖYM’lerde insanların itibarları toplum önünde lince uğratılmıştır” diyen Umut Oran, AYM’ye bu davalar nedeniyle yapılan bireysel başvuruların sonuçlanmadığına işaret etti. 

Oran, mektubunda “Mahkemeniz bu sorumluluğu yerine getirmemiş, bu davaların mağdurlarının başvuruları gündeme alınmamış, hak ihlallerinin devam etmesine göz yumulmuştur… Hapishanelerde bugün yargıyı bir bıçak gibi intikam almak için kullananların mağdurları hala adalet beklemektedir. 

ÇAĞRILAR CEVAPSIZ KALMASIN

Bu çağrı cevapsız bırakılamaz, bu talepler yok sayılamaz… Bu nedenlerle, bu davaların biran önce ele alınarak görüşülmesi için gereğini sunar, Türkiye’de milyonlarca insanın vicdanını kanatan uygulamaların son bularak, adalet ve demokrasi yolunda gerekenin yapılmasını temenni ederim” dedi. Mektup, Kılıç'ın Özel Kalemine 7 Mayıs’ta teslim edildi. (BEE)

CHP’li Oran’ın, 7 Mayıs 2014 tarihinde doğrudan Haşim Kılıç’ın Özel Kalemine elden teslim edilen mektubu için buraya tıklayın

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com