Haşim Kılıç'dan Ahlak Cevabı!

Haşim Kılıç'dan Ahlak Cevabı!
Ahlak sözleriyle gündeme damga vuran CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Yüksek Mahkeme Başkanı Haşim Kılıç sert yanıt verdi..

'Sayın Başkan hukukun Haliç bölümünde yaşıyor. Kokulara alıştı diyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Yüksek Mahkeme Başkanı Haşim Kılıç sert yanıt verdi. 'Ahlak anlayışımı sorgulamak kimsenin haddine değil' diyen Kılıç, şunları söyledi:


STATÜKONUN KAPSAMI ALANINDA 
- Halk iradesini hiçe sayanlar, vesayet altında tutulması gerektiğine inananlar, 11 bin hakim-savcının kararına saygı göstermeyeneler, yasak alancılar, hukuk devleti kavramının arkasına gizlenerek insanları susturanlar, farklılıkları hazmedemeyenler, tek düşünce ve tek inanç hayal edenlerle yaşam tarzı dayatanlar statükonun kapsamı içindedirler. Adı geçen genel başkanın bu kapsamdan neden rahatsızlık duyduğu anlaşılamamıştır.

- TC anayasasında, Anayasa Mahkemesi üyesi olabilmek için 'hukukçu' olmak gibi bir şart öngörülmemektedir. İki dönem üst  üste 8 yıl mahkemenin başkanvekilliğine, sonra da başkanlığına seçilerek (atanarak değil) bu onurlu görevi sürdürüyor olmak, nasıl bir hukukçu olduğumun  ispatı ve yeterli delillerdir. 

- Vicdanımı, ahlak anlayışımı sorgulamak kimsenin haddine değil. Hadini aşarak saldıranlara karşı sessiz kalamam.

CÜPPENİ ÇIKAR GEL
Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç'a CHP'den yanıt gecikmedi. Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Kılıç'ın siyasete çok hevesli olduğunu ve iktidara can simidi uzatarak bunu ortaya koyduğunu savundub Tekin, 'Cübbeni çıkar gel' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com