Hasip Kaplan'dan MHP'ye Destek!

Hasip Kaplan'dan MHP'ye Destek!
Genel seçime 28 gün kaldı, Türkiye çıldırdı!..

Başbakan'ın konvoyunun ardından Devlet Bakanı Egemen Bağış'ın konvoyuna da saldırı oldu. Denizli'de Başbakan'ın mitingi sırasında 1.5 yaşındaki bebek nereden geldiği belli olmayan kurşunla yaralandı.
- - -
MHP'nin dört yöneticisini istifa ettiren 'kasetli şantaj çetesi' ise bu kez Devlet Bahçeli'yi hedef aldı. Kendilerine 'farlı ülkücüler' adını yakıştıran grup, internet üzerinden tehdit ettikleri MHP liderine, '18 Mayıs saat 10.00'a kadar istifa et yoksa diğer kasetleri de yayımlarız' diyor.
- - -
Bu şantajı 'Emek, Özgürlük ve Demokrasi Bloğu'nun Şırnak adayı Hasip Kaplan'a sorduk. Meclis Genel Kurulu'nda Bahçeli ile el sıkışması bile haber olan milletvekilinden, 'Siyaset projeler, fikirler, programlar üzerinden yapılır. Onun dışındaki taktikler, kaset, şantaj gibi konular ahlaki açıdan kabul edilemez' yanıtını aldık.

ŞANTAJ KASETLERİ BUMERANG GİBİDİR

Kaplan'ın açıklamaları şöyle:
Hem siyasi ahlak açısından hem de örf, adetlerimiz ve dini açıdan bu yöntemler kabul edilemez. Birilerinin iktidar olmak için, rakiplerini diskalifiye etmek için kullandığı yöntemler bumerang gibidir; döner kendisini vurur. İktidar partisi de bu konuda o kadar masum değil. MHP'nin yüzde 30'unu içine almış olan, MHP'lileri kendi listelerinden aday gösteren AKP toplama bir partidir.
Bütün bunlardan iktidarı mı sorumlu tutuyorsunuz?
Gizli dinlemelerin bu tür rezil kısımlarının yayımlanmasından doğrudan iktidarı sorumlu tutuyorum. TİB, izleme, dinleme, kayıtlar... Hepsi siyasi dedektiflik gibi iktidarın elinde... İktidar bunların faillerini bulup hemen yargı önüne çıkarmalıdır. Yapmazsa 'kazanmak için her yol mubahtır' anlayışını doğurur ki, o zaman başkaları bunları kullandığında kendilerinin şikayet etme hakkı kalmaz. Seçime 28 gün var. Her an kendi içlerinde de bu tür durumlar ortaya çıkabilir.

TÜRKİYE'Yİ YENİDEN DİZAYN ÇABASI
Bütün bu işlerde Türkiye'yi bir dizayn çabası var. Terörle mücadele adı altında bize yönelme var. Bir taraftan da Türkiye'ye iki partili sistemi getirmek istiyorlar. Maalesef zımni olarak CHP de bu işin dolaylı olarak faydalanıcısı durumunda. Bütün medya sadece iki partiyi veriyorsa sanki seçim iki parti arasında oluyor gibi gösteriliyorsa bu, bundan mutlu olanların bu tür bir stratejiye sıcak baktığını gösterir.

Akşam / Özlem Akarsu Çelik

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com