Hasta yakınları pahalı sudan şikayetçi

Hasta yakınları pahalı sudan şikayetçi
Kütahya DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kantininde pahalıya satıldığı iddia edilen su fiyatları hasta ve hasta yakınlarını zor durumda bırakıyor.

Hastane ve buna benzer kurumların eğlence mekanı olmadığını dile getiren Erdal Kadıoğlu isimli vatandaş, buralara insanların zorunlu olarak geldiklerini ve her kesimden insana hitap eden kurumlarda su fiyatlarının fahiş fiyata satılmasına anlam veremediklerini belirtiyor. İnsanların hastalıkla boğuştuğu ve halkın zorunlu olarak geldiği hastane kantinlerinde uygulanan fiyatları kimin denetlediğini merak ettiklerini savunan Kadıoğlu, “kamu binalarındaki kantinlerin aşırı fiyatla vatandaşa ürün satması veya hizmet sunmasının bedeli nasıl ve kimler tarafından tespit ediliyor ? Hastane gibi bir kurumda fiyatların aşırı derecede yüksek olması buralara gelen garip insanları zor durumda bırakıyor. Yüksek fiyatla su satılması vatandaşa ihanet ve fırsatçılık yapmaktır.” Şeklinde tepkisini dile getiriyor.

Kütahya’da en lüks kafeler de bile 0.50 Ml’lik suyun 50 kuruşa satıldığını hatırlatan Kadıoğlu, DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi kantininde aynı suyun 75 kuruşa satılmasına anlam veremediğini kaydediyor. Özellikle halkın zorunlu olarak gittiği kurumlarda fiyat denetiminin yapılması gerektiğinin altını çizen Kadıoğlu, “Konu sadece su fiyatları değil diğer ürün ve malzemelerde de yüksek fiyatlar göze çarpmaktadır. Hiç kimse normal bir zamanını geçirmek ve keyfi gitmediği bir hastane kantininde alışveriş yapan kişilerin hastanede yatan hastalar veya hasta yakınları veya acile gelen yine hastalar olduğu göz önünde bulundurulduğunda fiyatların yüksek oluşu fırsatçılığı akla getirmektedir” diye konuştu. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com