Hastaları tabutla taşıyorlar!

Hastaları tabutla taşıyorlar!
Hastalarını bir tabut içerisine koyup patpatla asfalt yola ulaştırıyorlar...

Ordu'nun Kumru ilçesine bağlı Ergentürk köyü sakinleri, yağmurlu havalarda çamur deryasına dönen yollarında hastalarını bir tabut içerisine koyup patpatla asfalt yola ulaştırıyorlar.

ÇAMUR GEÇİT VERMİYOR
Ergentürk köyü Çakallı Mahallesi ile Çokdeğirmen köyü arasındaki 2 kilometrelik yol, yağmurlu havalarda çamurdan geçit vermiyor. Köylüler, bin bir güçlükle çamur deryasını aşarak hastalarını hastaneye götürüyorlar. Köy sakinlerinden Cevdet Celepoğlu, ikamet ettikleri Ergentürk köyü Çakallı Mahallesi ile Çokdeğirmen köyü arasında 2 kilometre yol olduğunu belirterek, "Ergentürk köyünden Sarıabdal köyüne 2 kilometre yol var. 1.5 yıl önce ham yol açtılar, öyle kaldı. Ergentürk köyünden Esence köyü, Ağcalan köyü Fatsa bağlantısı var, orada da 1 kilometre var, orası da öyle kaldı. Biz bu yollar için Kaymakamımıza gittik bakan olmadı, partiye gittik bakan olmadı. Muhtarımız da bizim gibi gariban. Biz fazla bir şey değil, yolumuz çakıllansın istiyoruz. Şu anda evlerde su da yok. Biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? Eğer değilsek bize adres göstersinler, biz oraya gidelim" dedi.

'HASTALARIMIZI TABUTLA TAŞIYORUZ'
Köy gençlerinden Hüseyin Yanaş ise, yol ve içme suyunun en büyük sorunları olduğunu belirterek, "Çevre köylerimizin hepsinde asfalt yol da var, tuvaletlerinde, banyolarında su da var. Bizim teşkilatlarımız kendi çevresinde neyse oralara yapıyorlar. Köyde gençlik durmuyor, arabasıyla gelen yolda gidemiyor. Hastamız olduğu zaman tabuta koyuyoruz, asfalt yola kadar patpat ile çıkarıyoruz. 21.yüzyıldayız, bu zamanda böyle bir yol bu köye yakışmıyor. Bıraksınlar Avrupa Birliği'ni de biz önce hastaneye hastamızı götürmek istiyoruz, biz eczaneye gidip ilaç almak istiyoruz. Yetkililer sesimizi duysun" diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com