Hastane odasında 23 Nisan'ı kutladılar

Hastane odasında 23 Nisanı kutladılar
Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çocuk servisinde tedavi gören hastalar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle servisi süsleyerek, çocuklara bayrak ve çeşitli hediyeler dağıttı

ERZURUM (AA) - Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, çocuk servisinde tedavi gören hastalar için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle servisi süsleyerek, çocuklara bayrak ve çeşitli hediyeler dağıttı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Hastalıkları, Çocuk Cerrahisi Servisleri ile çocuk ameliyathane bölümlerinde süslemeler yapıldı.

Hastanede tedavi gören çocukları ziyaret eden Başhekim Doç. Dr. Bilgehan Erkut, Hastane Müdürü İsmet Teoman Turhan ve hastanedeki kreşin sınıf öğretmeni Halil Elitok, çocukların bayramlarını kutlayarak, onlara çeşitli hediyeler dağıttı.

Erkut, tedavisi süren çocukları 23 Nisan coşkusundan mahrum bırakmak istemedikleri için etkinlikler düzenlediklerini belirterek, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla hasta çocuklarımıza bir değişiklik yaparak sürpriz yaptık. Hastanemiz çocuk polikliniklerimizde çocuklarımıza balonlar dağıtarak çocuklara bayramlarını anımsatarak bir moral vermeye çalıştık. Böylelikle bugünü kutlamış olduk ve çocuklarımızın keyifli dakikalar geçirmelerini sağladık. Ayrıca hastanemizde çocukların yoğun olduğu bölümlerde süslemeler yaptık. Çocukların mutlu olmalarını sağlayarak hastalıklarını bir an önce atlatmaları için bu aktiviteleri düzenledik" diye konuştu.

Elitok da hastanede olup da okullarından uzak kalan öğrencileri bu milli coşkudan mahrum bırakmamak bu çalışmayı yaptıklarını anlatarak, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bilincini yaşatmak adına servisimizde süsleme ve heyecanı yaşatma faaliyeti olarak personelimiz tarafından servisi süsledik. Burada çocuklarımıza hasta yataklarında ve hastane ortamında bu sevinci yaşamalarını sağlıyoruz. Bu etkinlikle çocuklarımızın vakitlerini güzel geçirmelerini amaçlıyoruz. Yaptığımız çalışmadan çocuklarımız da memnun" ifadelerini kullandı.

Çocuk Servisi Sorumlu Hemşiresi Ayşe Torun ise çocukların hastalık psikolojisinden biraz olsun uzaklaşmaları için en azından onları mutlu edebilmek amacıyla bu etkinliği yaptıklarını, etkinlik kapsamında çocuklara çikolata ve balonlar vererek sevinçlerini görmenin mutluluk verici olduğun kaydetti.

Hastanede diyabet tedavisi gören 10 yaşındaki Şebnem Deligöz, hastanede olmasına rağmen bu coşkuyu yaşadığını ifade ederek, "Aldığımız hediyeler bizi çok mutlu etti. Bu hizmeti veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

 
Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com