Hastanede aileler buluştu

Hastanede aileler buluştu
Yüz, iki kolu ve bir bacağı bağışlandıktan sonra iki kişiye umut olan Ahmet Kaya'nın kızı ve damadı, organ alıcısı ailelerle bir araya geldi. Buluşmada duygusal anlar yaşandı.

Yüz, iki kolu ve bir bacağı bağışlandıktan sonra iki kişiye umut olan Ahmet Kaya'nın kızı ve damadı, organ alıcısı ailelerle bir araya geldi. Buluşmada duygusal anlar yaşandı.
Uşak'ta geçirdiği trafik kazası sonrası beyin ölümü gerçekleşen 38
yaşındaki Ahmet Kaya'nın organları ailesi tarafından bağışlanmıştı.
Bağışlanan organlardan yüz, iki kol ve bir bacak Antalya'da iki hastaya umut ışığı olmuştu.
Organları bağışlanan Ahmet Kaya'nın kızı ve damadı, nakillerdeki son durumu öğrenmek için yeniden Antalya'ya
geldiler. Alıcı ve verici aileler bugün hastane bahçesinde buluşarak ortak bir açıklama yaptı.
Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü Koordinatörü Nilgün Keçecioğlu, yaptığı açıklamada zorlu bir süreçten geçtiklerini söyledi.
Keçecioğlu, büyük bir ameliyat olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Biz tıbbı yöntemi devam ettirirken diğer taraftan ailelere psikolojik destek sağlıyoruz. Çok büyük bir toplumsal olay oldu. Kaya, ailesi çok erdemli bir davranış gösterdi. Alıcılara büyük bir umut oldu" dedi.
Planlamadıkları bir buluşmanın gerçekleştiğini ifade eden Keçecioğlu, şunları söyledi: "Biz hastalar düzeldikten sonra bu buluşmanın olmasını temenni ederdik. Ama Kaya ailesi son durumu merak ettikleri için buraya geldiler. Doğal olarak alıcıların yakınları ile karşılaştılar."
Organları bağışlanan Ahmet Kaya'nın kızı Leyla Kahveci ise "Sarılıp ağladık. Hastaların sağlık durumları hakkında bilgi aldık. Keşke ayak naklide başarılı olsa diye umut ettik. Üzüldük o konuda. Bize sadece Allah razı olsun demeleri yeter" diye konuştu.
Ahmet Kaya'nın bağışlanan iki kol ve bir bacağı oğlu Atilla
Kavdır'a nakledilen anne Ayşe Kavdır da, "Biz çok duyguluyuz.
Ailemizin başları sağolsun. O da benim bir kızım. İnşallah her şey
daha güzel olur" ifadelerini kullandı.
Yine Ahmet Kaya'nın bağışlanan yüzü kardeşi Uğur Acar'a nakledilen hastanın ağabeyi Mustafa Acar, sevinci ve hüznü bir arada yaşadıklarını kaydederek, bağışçı aileye teşekkür etti.
Buluşmada Leyla Kahveci, babasının iki kol ve bir bacağı nakledilen Atilla Kavdır'ın annesi Ayşe Kavdır'a sarılıp, gözyaşlarına boğuldu. Anne Kavdır da, Leyla Kahveci'ye,' Sende benim bir kızımsın' diyerek onu öptü.
Leyla Kahveci daha sonra babasının yüzünü alan 19 yaşındaki Uğur Acar'ın ağabeyi Mustafa Acar'a da sarılıp ağladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com