Hastanede akıl almaz ölüm!

Hastanede akıl almaz ölüm!
Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne engelli çocuğuna rapor almak için gelen anne, röntgen cihazının altında kalarak hayatını kaybetti.

Olay, Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde C Blok’ta bulunan röntgen servisinde meydana geldi.

İddiaya göre evde bakım yaptığı engelli çocuğuna bakım parası almak için heyet raporu almaya gelen Emine Kulan (32), röntgen çektirmek için röntgen servisine geldi.
 
Kendilerine sıra geldiğinde Kulan, huysuzlanan çocuğunu sakinleştirmek için röntgen teknisyeninin telkini ile ayaklarından tutarak röntgen cihazına soktu. Röntgen çekimi sırasında aşağı inen cihazın parçası Kulan’ı sıkıştırarak ağır yaraladı. Çevrede bulunan görevlilerin yardımı ile apar topar acile götürülen Kulan, hemen ameliyata alındı.
 
Yapılan tüm müdahalelere rağmen kadın kurtarılmayarak hayatını kaybetti. Olayın bildirilmesi üzerine cumhuriyet savcısının talimatı üzerine inceme yapan polis, Emine Kulan’ın ölümüne neden olduğu iddia edilen görevliyi gözaltına alarak polis merkezine götürdü.
 
Olaya tepki gösteren Kulan’ın ağabeyi Mevlüt Kulan, “Olayı kaza olduktan sonra duydum. Önce acile götürüyorlar, müdahaleyi geç yapıyorlar. Olayın olduğu yerde de cihazın çalışıp çalışmadığını oradaki teknisyenler bilmiyor mu? O demirin aşağı ineceğini biliyor, neden kadını cihaza sokuyor ve sen buradan tut diyor. Bu resmen cinayet gibi bir şey. Cihazın altında kalmış, cihaz inip kalkıyor. Hasta yakını bunu bilmiyor. Çalışan bilir. Çocuk özürlü zaten, annesine babasına tutturuyorlar. Cihaz inecek belli ve inince kıstıracak. Neden tutturuyorlar. Olay olunca sağlık personeliyiz diye her yerinden tutup götürmüşler” dedi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com