Hastanede Berkin'i bekleyenlere polis saldırısı

Hastanede Berkin'i bekleyenlere polis saldırısı
Berkin Elvan’ın tedavisinin sürdüğü Okmeydanı Hastanesi önünde bekleyenler sabah erken saatlerde polis saldırısına uğradı. 10 kişi gözaltına alındı.

9 ayı aşkın süredir komada yaşam mücadelesi veren 15 yaşındaki Berkin 16 kiloya düştü, durumu kritik. Ailenin çağrısıyla desteğe gidenlere ise hastane bahçesinde polis saldırdı! Hastane önünde kurulan çadırdan polis gözaltı yaptı.


Sendika.org'da yer alan habere göre Saldırı üzerine hastane içine girenler barikat kurarak kendilerini savunmaya çalışırken, giriş çıkışları tutan polis hastane önünde ve içinde çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.
Elvan ailesinden çağrı:


Berkin Elvan’ın ailesi tarafından kullanılan twitter hesabından (@Berkin_Elvan) yapılan açıklamada şöyle denildi:


“Berkin’i vuran polisler Berkin’i bekleyen dostlarımızı gözaltına alıyorlar. Hastanenin tüm giriş çıkışları Berkin’i vuran polislerce tutuldu.”


“[Vali Mutlu] Polislerini çek hastaneden. Günlerdir yoklar hiç bir olumsuzluk yaşanmadı. Bu andan itibaren olacakların da tek sorumlusu sensin.”


“Hastane içinde bile gözaltı yapılıyor. Hepimizi almaya çalışıyorlar. Tüm halkımızı ve avukatlarımızı hastaneye çağırıyoruz.”


Saat 08:16 itibariyle 6 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Berkin Elvan'ın ailesinin polisle görüştüğü de gelen bilgiler arasında.


 POLİS HASTANE İÇİNDE
Hastane bahçesine gaz atan polisler, hastane içinde de gözaltı yapmaya çalıştı. Elvan ailesi çocuklarını aylardır beklerken bir de polisin şiddetiyle uğraşıyor...

Haziran 2013′te Okmeydanı’ndaki Gezi eylemlerine saldıran polislerin gaz bombası fişeği ile yaraladığı Berkin Elvan, aylardır yoğun bakımda uyutuluyor. Elvan’ın durumu son günlerde giderek kritikleşiyor

10 KİŞİ GÖZALTINDA
Halkın Hukuk Bürosu'nun Twitter'dan açıkladığına göre, Okmeydanı hastanesi önünde Berkin Elvan'ı bekleyen 5 kadın 5 erkek olmak üzere toplam 10 kişi gözaltına alındı.


AMİRDEN KEYFİYET AÇIKLAMASI
CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur saldırı sonrasında hastane amiri ile görüştü. Onur'un twitter hesabından saldırının ne kadar keyfi olduğunu gözler önüne serdi:
"Polis amirine hastane önünde hasta beklemek yasak mı" dedim "yok çıktık zaten durabilirler artık" dedi. Ben de o zaman niye dağıttınız diye sordum. Cevap veremedi. Zaten onun verebileceği bir cevap değil. Elde kalan: toplanan çadırlar, çay ocağı, yiyecekler, Dilek fenerler" (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com