Hastanede 'Kalp Timi' kuruldu

Hastanede 'Kalp Timi' kuruldu
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Mithat Eikici, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastalara 7 gün 24 saat hizmet verecek 'kalp timi' kurduklarını söyledi.

Ekici, yaptığı açıklamada, Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi konusunda ciddi bir teknolojik alt yapılarının bulunduğunu belirterek, "Alanında deneyimli uzman ve hoca kadrosuyla hizmet veren hastanemize en son olarak İstanbul Koşuyolu Kalp Hastanesi hocalarından Prof.Dr. Mehmet Özkökeli’nin atanmasıyla her türlü açık ve kapalı kalp ameliyatları başarıyla yapılmaktadır.Hastanemizde Kalp çalışır haldeyken bile koroner by pass ameliyatı başta olmak üzere, Özelikle kapak ameliyatlarında yeni bir yaklaşım olan kapak tamir ameliyatları da yapılabilmektedir. Aort anevrizmalarında stent koyma, bacak damar tıkanıklıklarında greft koyma ve stent ameliyatları, lazer teknikleriyle kapalı varis ameliyatları başarıyla gerçekleştirilmektedir" diye konuştu.

Kardiyoloji Kliniği Direktörü Prof.Dr. Basri Amasyalı da, "Ülkemizde nadir kliniklerde yapılan kalp ritim bozukluğunu düzenleme, çarpıntı nedeniyle EPS ve ablasyon işlemlerini hastanemizde büyük bir başarıyla uygulanmaktadır. Yine hocalarımız tarafından kalp anjiyosu, stent ve balon işlemleri, kalp pili takma, kapalı yöntemlerle kalp deliği tıkama işlemleri, böbrekler üzerinden tansiyon yüksekliği gibi kalple ilgili bütün işlemler kapalı yöntemlerle yapılmaktadır.Ben ve Kalp ve Damar Cerrahisi Direktörü Prof. Dr. Mehmet Özköklü öncülüğünde Kalp Damar Cerrahisinden 2 yardımcı doçent doktor, 5 uzman doktor ile Kardiyoloji Kliniğinden 2 yardıcı doçent doktor ve 5 uzman doktorla hastanemizde 7 gün 24 saat hizmet veren kalp timini kurduk. Gece gündüz hangi saatte olursa olsun kalp yönüyle acil olarak hastanemize müracaat eden hastalarımızın ameliyatı dahil, bütün kardiyolojik müdahalelerini yapabilecek durumdayız.İkinci anjiyo almak için çalışmalarımız devam etmektedir. İnşallah 2-3 ay gibi kısa bir süre sonra daha fazla ameliyat, daha fazla girişimsel işlemler yaparak hastalarımızın tedavilerini Kütahya’da sağlayacağız. Hastalarımızın başka illere şifa aramak için gitmelerine gerek kalmayacaktır. Hastalarımız da, gece gündüz kendilerine fedakarca hizmet veren bu tecrübeli kadroya güvenmeleri ve hastanemize gerekli desteği vermelidir. Her iki Klinikte özveri ile çalışan Doktor arkadaşlarımıza sundukları hizmetten ve ilimizdeki kalp hastalıkları teşhis ve tedavi yöntemlerine olan katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. (SBK)

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com