Hastane'deki Büyük Skandal Görevinden Etti!

Hastane'deki Büyük Skandal Görevinden Etti!
Hastane'deki soba skandalı müdür yardımcısını görevinden etti..

Sağlık Bakanlığı, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı kazan dairesinde arıza meydana geldiğine yönelik haber üzerine, soruşturma başlatıldığı ve soruşturma sonuçlanıncaya kadar Hastane Müdürü ve teknik işlerden sorumlu Hastane Müdür Yardımcısının idari görevlerinden alındığını bildirdi.

Sağlık Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Haberlere konu edilen durumla ilgili Sayın Bakanımızın talimatları ile bir müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatılmıştır. Söz konusu bu soruşturma sonuçlanıncaya kadar Hastane Müdürü ve teknik işlerden sorumlu Hastane Müdür Yardımcısı idari görevlerinden alınmışlardır. Soruşturmanın sonucu medyamız aracılığı ile kamuoyumuzla paylaşılacaktır.”

İşte skandalı ortaya çıkaran o haber:

Evden hastaneye soba getirdiler
İstanbul'da Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bozulan olan kaloriferler, akan tavan ve kapanmayan pencereler yüzünden yatan hastalar elektirikli soba yakmak zorunda kaldı. Tamir edilemeyen arızadan dolayı kaloriferler çalıştırılamadı. Bunun üzerine hastalara görevliler yedek battaniye dağıttı. Yatan bazı hasta yakınları soğuktan korunmak için evlerinde elektirikli soba getirmek zorunda kaldı.

Bazı hastaların kaldığı odaların pencerelerin kapanmadığı ve tavandan yağmur sularının aktığı öğrenilirken, pencerelerden gelen rüzgar ve yağmuru kesmek için hasta yakınlarına ameliyatlarda kullanılan giysiler dağıtıldı.

Ankara'dan bir yakınına misafirliğe gelen karaciğer hastası Merih Kunter, rahatsızlanınca acil olarak kaldırıldığı Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

"Yaşanan bu olaya herkesin tanık olmasını istiyoruz, tavandan sular akıyor başıma, yatağım su oluyor, yerler su, odalar çok soğuk, pencerelerden rüzgar esiyor, içeriye yağmur suları giriyor ve buna bir çözüm bulunmasını istiyorum. Üşüyorum ve çok hastayım, yetkililerin görevini yerine getirmesini rica ediyorum, kat kat giyindim. Yine de donuyorum."


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com