Hastanelerde yeni uygulama

Hastanelerde yeni uygulama
yonkarahisar'da bulunan Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ile Kocatepe Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı'nın kararı ile idare ve yönetim anlamında tek çatı altında birleşti. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimliğine, Kocatepe Devlet Hastanesi Başheki

Afyonkarahisar'da bulunan Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ile Kocatepe Devlet Hastanesi Sağlık Bakanlığı'nın kararı ile idare ve yönetim anlamında tek çatı altında birleşti. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimliğine, Kocatepe Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Duran atandı.
AfAfyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Duran, uygulamanın Sağlık Bakanlığı Strateji Daire Başkanlığı'nın nüfusu 200 binin altında olan illerde almış olduğu karar sonucunda gerçekleştiğini ifade etti. Nüfusu 200 binin altında olan illerde bu uygulamaya geçildiğini belirten Op. Dr. Duran, Afyon'un nüfusunun da 200 binin altında olduğu için böyle bir uygulamaya gidildiğinin altını çizdi. Afyonkarahisar Devlet Hastanesi ve Kocatepe Devlet Hastanesi'nin 1 Temmuz'dan itibaren tek idare altında hizmet vermeye başladığını aktaran Duran , uygulamanın sadece yönetim anlamında gerçekleştiğini, 2 hastanenin binasında da sağlık hizmetlerinin verilmeye devam edeceğini belirtti.
Uygulamanın ilk günlerinde bazı aksaklıklar olabileceğini de sözlerine ekleyen Başhekim Duran, şunları söyledi:
'Kocatepe Devlet Hastanesi'nde ister istemez bazı birimler kapandı. Mesela döner sermaye birimi tek oldu. Satın alma ve ayniyat birimi tek olacak. Ama hastaların mağdur edilmemesi için her 2 hastane binasında da sağlık kurulunu devam ettiriyoruz. Yani birçok ilde olmayan heyet olayı haftanın 4 günü devam edecek. Neresi zayıfsa oraya güçlendirme yönünde bir çalışmamız olacak.İlimizde 2 hastane vardı. Bunların kendilerine özgü giderleri var. Bunlar küçümsenecek rakamlar değil. Yani tasarruf mutlak surette şart. Önceden her hastaneye ayrı ödenek geliyordu. Döner sermayeden pay vardı. Şimdi tek hastane olarak kabul edileceği için, ödenek miktarı düşecek. Bu kaçınılmaz ve doğal bir şey. Bu anlamda ciddi tedbirler almamız lazım.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com