“Hastanenin ek bina inşaatı yakında başlıyor”

“Hastanenin ek bina inşaatı yakında başlıyor”
AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi ek bina hafriyat çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacağını söyleyerek, “Şu an için bu ek binanın 1000 takvim günü içerisinde tamamlanması hedefle

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Tavşanlı Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi ek bina hafriyat çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacağını söyleyerek, “Şu an için bu ek binanın 1000 takvim günü içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Ancak biz bu sürenin daha da kısaltılması için yoğun bir çalışma içerisindeyiz” dedi.
Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi'ne giderek Başhekim Sabahattin Altıntaş ile görüşen Vural Kavuncu, “Başhekim Sabahattin Altıntaş ile birlikte, değerlendirmelerimizi yaptık ve buradaki ihtiyaçları süren çalışmaları gözden geçirdik” şeklinde konuştu.
Ek bina için ihaleye çıkıldığını ve yüklenici firmanın şantiye kurma çalışmalarına başladığını söyleyen Kavuncu, inşaat çalışmalarının ise kısa süre içinde başlatılacağını anlattı.
Kavuncu, “Burada şu anda 1000 takvim günü içerisinde bitmesi gereken bir hastane binası var. Firma ile mutabakata vararak bu sürenin mümkün olduğu kadar kısaltılması, hatta 2 yıl içerisinde bitirilmesi için gerekli müdahaleyi göstereceğiz” diye konuştu
Yeni hastanenin kapasitesi hakkında da bilgi veren Kavuncu, “Yeni hastanemiz kapasite olarak 170 yeni yatağa kavuşuyor, buna ek olarak 14 yoğun bakım, 14 diyaliz, 14 de acil yatağı olmak üzere toplam 200 yatağı geçkin bir yeni kapasiteye kavuşmuş olacak. Hastanemiz modern bir şekilde inşa ediliyor, eski hastane ile birlikte aradan tüp geçitle bağlantılı olacak ve mutfak, çamaşırhane gibi tesisler de ortak olacak. Bu kullanımla birlikte, bazı rahatlarda olacak. Örneğin; şu anda 18 olan poliklinik oda sayısı 40 ilaveyle birlikte yaklaşık 60'a çıkmış olacak. Yine şu andaki hastanemizde 3 tane bulunan ameliyathanemiz 4 tane ilave ile 7 tane olmuş olacak” diyerek Tavşanlı'nın yeni ve kaliteli bir hastaneye kavuşmuş olacağını belirtti.
Hastaneye kolay ulaşım için bağlantılı yollarda iyileştirme çalışması yapılacağını ifade eden Kavuncu, “Bunla ilişkili bağlantı yollarında da bazı iyileştirme yapılabilmesi için planlamalar yapıyoruz. Tavşanlı Belediyesi ile birlikte burada yeni yollarla ilişkin nasıl bir düzen olur buna hazırlık olmak üzere gerekli çalışmaları yapıyoruz. Son 1 ay içerisinde hastanemize toplam 44 yeni personel geldi. Bu hizmetlerde ciddi bir rahatlık sağlayacak. 10 tane yeni hemşiremiz var 9 tıbbi sekreterimiz var, 2 eczacımız, 1 yeni fizyo terapist 1 sosyal çalışmacı, 1 diyetisyen, 1 biyolog, 1 odyometri uzmanı, 1 patolog, 1 diyalist var ve ayrıca memur ataması da yapıldı. Bunlarla birlikte hastanemizin hizmet kalitesi her gecen gün daha yükseliyor. Önümüzdeki dönemde olası diğer cihaz ihtiyaçları ve eksikleri yönünden de gerekli desteklerde bulunacağız” ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com