Hastaneye dönüştürüldü...

Hastaneye dönüştürüldü...
AK Parti Hisarcık İlçe Başkanı Fatih Çalışkan, Hisarcık Toplum Sağlığı Merkezi'nin ilçe hastanesine dönüştürüldüğünü bildirdi.

AK Parti Hisarcık İlçe Başkanı Fatih Çalışkan, Hisarcık Toplum Sağlığı Merkezi'nin ilçe hastanesine dönüştürüldüğünü bildirdi.
Çalışkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, toplum sağlığı merkezinin 2008 yılında 10 yatak kapasitesiyle hizmete girdiğini anımsattı.
Merkezin, Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünce sağlık hizmetlerinde verimliliğin artırılması, kaynak tasarrufu sağlanması, sağlık hizmetlerinin planlanması ve tedavi edici sağlık hizmetlerinin bir arada yürütülmesine imkan tanıyan E2 rolünde ilçe hastanesine dönüştürüldüğünü belirten Çalışkan, şunları kaydetti:
''Bu güne kadar ilçemizde hastalarımızın mesai saatlerinden sonra gidebileceği acil sağlık hizmeti veren bir sağlık kuruluşu bulunmuyordu. Bu yüzden hastalarımız acil sağlık hizmeti alamamakta ve enjeksiyon yaptıramamaktaydı. İlçe hastanemizin faaliyete geçmesiyle bundan böyle vatandaşlarımız mesai saatleri dışında da acil sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek. Ayrıca hastanemizde normal doğum yaptırılabilecek doğum salonu da bulunacak. İlçe hastanesi ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun.''
Çalışkan, Şehitler Mahallesi Arpalık Caddesi'ndeki 5 bin metrekare arsada 16 derslikli ilköğretim okulu inşa edilmesi için İl Özel İdaresi tarafından ihale düzenlendiğini duyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com