Hastaneye 'moral terapi' bölümü açıldı

Hastaneye 'moral terapi' bölümü açıldı
Kütahya'nın Simav ilçesinde, son üç yılda meydana gelen dördü büyük üç önemli deprem ve en küçüğü 2.6, en büyüğü 5 olmak üzere 30 bini aşkın artçı sarsıntı, yetişkinlerle birlikte ilçede yaşayan binlerce minik yüreğini de etkiledi.

Psikolojileri bozulan yetişkinler için Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesine uzman psikologlar görevlendirilirken minik yürekler unutulmadı.

Sağlık Bakanlığının talimatıyla Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesinde oluşturulan “Moral Terapistleri” bölümü hastanede yatan çocukların yanı sıra anne veya babalarıyla birlikte hastaneye gelen miniklere hediye ettiği birbirinden ilginç oyuncaklarla onların yüzlerini güldürmeye başladı.

İstediği oyuncağa ücretsiz sahip olan miniklerle yakınları, moral terapistlerinin yanı sıra hastanede ihtiyaç hissedilen böylesine önemli bir bölümün açılmasını sağlayan yöneticilere teşekkür etmeyi ihmal etmiyor.

Hastane Başhekimi Mesut Karaca, “Hastane personelinden iki arkadaşımız uzmanlarından ders aldı. Şimdi Hastanemizde moral motivasyon bölümü açtık. Burada topladığımız oyuncakları hastanemizde yataklı tedavi gören hasta çocuklarımızın yanı sıra hastanemize anne veya babalarıyla birlikte gelen diğer çocuklara da vermek suretiyle onların yüzlerini gülümsetmeye çalışıyoruz” dedi.

Moral Motivasyon Bölümünde görevli Mehmet Ali Kiraz, “Tüm Türkiye’ye sesleniyorum. Simav’daki minik yüreklere oyuncak desteği sağlayın. Kargo ücretini biz burada öderiz” diye konuştu.

Hastanede yataklı tedavi gören 7 yaşındaki Batuhan Kandemir’in annesi Ummuhan Kandemir, “Oğlum oyuncaklarla teselli buluyor. Yöneticilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

Hastane yönetiminin kendisine hediye ettiği uzaktan kumandalı otomobil ile oynayan Batuhan Kandemir isimli çocuk, “Yeni arabamla çok mutluyum. Doktor amcalarıma teşekkür ederim. Hastalığımı unuttum” ifadelerini kullandı.

Hasta yakını Fatma Şahin, “Uygulama çok güzel olmuş. Hastaneye gelmeye korkan çocuklarımız ücretsiz oyuncaklarla bu korkuyu üzerlerinden atıyorlar. Severek geliyorlar” şeklinde konuştu. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com