Hastaneye tüp geçit yapıldı

Hastaneye tüp geçit yapıldı
Kütahya Simav'ın İSO 9001–2000 kalite belgeli 200 yataklı Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi ile yeni yapılan İsmail Girginoğlu Ek Hastane binası tüp geçit ile birbirine bağlanıyor.

Kütahya Simav'ın İSO 9001–2000 kalite belgeli 200 yataklı Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi ile yeni yapılan İsmail Girginoğlu Ek Hastane binası tüp geçit ile birbirine bağlanıyor. İki hastane binasını birbirine bağlayacak olan 23 metre uzunluğunda 3 metre 70 santimetre genişliğindeki tüp geçidin yapımına başlandı. Başhekim Op. Dr. Naci Çağlar kısa bir sürede bitirmeyi planladıkları tüp geçidin Sağlık Bakanlığı'ndan sağlanan ödenekle yapıldığını söyledi.
Çağlar, inşa edilen tüp geçit ile hasta ve personelin iki hastane arasında ulaşımlarında kolaylık sağlanmasının amaçlandığını söyledi. Hayırsever işadamı İsmail Girginoğlu tarafından yaptırılan ek hastane binasının yapımının büyük ölçüde tamamlandığını anlatan başhekim Çağlar, söz konusu ek hastane binasının ameliyatlarla görüntüleme merkezi olarak kullanılacağını, mevcut hastane binasının da polikliniklerle yataklı bölümlere ayrılacağını bildirdi. Başhekim Çağlar, yeni binanın hizmete girmesiyle 250'ye çıkacak yatak sayısıyla bölgedeki vatandaşlara eskisine nazaran daha kaliteli sağlık hizmeti sunmaya çalışacaklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com