Hatalı epilasyona dava açıldı

Hatalı epilasyona dava açıldı
İzmir’de bir güzellik merkezinde yapılan lazer epilasyonun bir müşterinin vücudunda kızarıklıklara neden olduğu gerekçesiyle merkezin sahibi ve çalışanı, 1 yıl hapis cezası istemiyle yargılanmaya başladı

İZMİR (AA) - İzmir’de bir güzellik merkezinde yapılan lazer epilasyonun bir müşterinin vücudunda kızarıklıklara neden olduğu gerekçesiyle merkezin sahibi ve çalışanı, 1 yıl hapis cezası istemiyle yargılanmaya başladı.

İzmir 15. Sulh Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya “taksirle yaralama” suçundan 1’er yıl hapis cezası istenen güzellik merkezinin sahibi estetik cerrah Dr. Fahri M, merkez çalışanı güzellik uzmanı Gökçe G, avukatları ile davacı Simge Kurt ve avukatı Atilla Ertekin katıldı.

Simge Kurt, toplam 18 kez lazer epilasyon için merkeze gittiğini, son seansta vücudunda kızarıklıklar ve kararma olduğunu, bunun üzerine krem kullanmasını önerdiklerini, bu kremleri kullandığını ancak ertesi gün cildinin su topladığını, aile hekimine gittiğini, hekimin cilt uzmanına gitmesini söylediğini, doktorun kendisine yanlış lazer cihazının kullanılmış olduğunu belirttiğini anlattı.

Epilasyon ücretini peşin ödediğini ancak seansların yarım kaldığını, buna karşın kendisine bir ücret iadesinin yapılmadığını dile getiren Kurt, yapılan yanlış işlemden dolayı hala ilaç tedavisi gördüğünü, maddi ve manevi zararının olduğunu, vücudundaki yanmalardan dolayı hala açı çektiğini, sanıklardan şikayetçi olduğunu söyledi.

Sanık Fahri M, üzerine atılı suçlamaları reddederek, yapılan seansların tümünün aynı dozlarda ve aynı cihazla yapıldığını, kasım ayındaki son seansı çalışanı Gökçe Ç’nin yaptığını, seans sonrasında müşterinin vücudunda kızarıklar olduğunu söylediğini, Simge Kurt’u o gün görmediğini ifade etti.

Müştekiyi iki kez  çalışanlarının bir kez kendisinin aradığını ancak telefonlara yanıt vermediğini, maddi bir talepte de bulunmadığını, şikayetinin kasıtlı olduğunu düşündüğünü belirten Fahri M, “Biz hastaları lazerli epilasyon sonrası neler yapması gerektiği konusunda uyarıyoruz. Kendisine bu uyarıları da yaptık. Hastalarda uygulamadan sonra yüzeysel kızarıklık olabilir.  Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

Sanık Gökçe G, Simge Kurt’un son 3 seansını kendisinin yaptığını, Dr. Fahri M’nin uygun gördüğü dozlarda ve cihazda çalıştıklarını, son seansta yüzeysel kızarıklıklar olması üzerine kendisine krem önerdiğini, riskli bir durum olmadığını, bu tür kızarıklıkların diğer hastalarda da oluşan kızarıklıklar olduğunu, merkez çalışanlarından biri Sibel Kurt’u aradığında kremi kullandığını ve sorunun olmadığını söylediğini belirterek, üzerine atılı suçlamayı kabul etmediğini kaydetti.

Hakim Ayşegül Arslan, taraflardan tüm delillerini bildirmelerini isteyerek duruşmayı erteledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com