Hatay'a bir top mermisi daha düştü!..

Hatay'a bir top mermisi daha düştü!..
Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi mevkine Suriye tarafından bir top mermisi daha düşerken, Türkiye 2 top atışıyla karşılık verdi.
Hatay'ın Yayladağı ilçesine bağlı Güveççi köyünün hemen karşısında bulunan bölgede Beşer Esad'e bağlı güçler ile Özgür Suriye Ordusu arasında yoğun çatışmalar yaşanıyor. Hatay Valiliğinden yapılan açıklamada, sabah saatlerinde top mermisi düşen Güveççi mevkiine, Suriye tarafından bir top mermisi daha düştüğü belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
 
“6 Ekim 2012 Cumartesi günü, saat 11.30 sularında Yayladağı 3’üncü Hudut Tabur Komutanlığı, 7’inci Hudut Bölük Komutanlığı, Güveççi Hudut Karakolu sorumluluk sahasında bulunan 353 No.’lu Hudut Taşı Mevkiindeki boş araziye, Suriye Arap Cumhuriyeti topraklarından atılan 1 adet top mermisi, sınırı 100 metre geçerek ülkemiz topraklarına düşmüştür. Güveççi Hudut Karakolu’nda bulunan 81 mm.lik havan ile 2 atım yapılarak misliyle karşılık verilmiştir. Top mermisinin düştüğü yer, en yakın yerleşim yeri olan Güveççi Köyü’ne yaklaşık bin 500 metre mesafede, Güveççi Hudut Karakolu’na yaklaşık 2000 metre mesafededir. Olayda herhangi bir can ve mal kaybı olmamıştır. Top mermisinin Suriye Arap Cumhuriyeti güvenlik güçlerince, sınır hattının Suriye Arap Cumhuriyeti tarafındaki Suriyeli muhalif gruba karşı atıldığı değerlendirilmektedir. Suriye Arap Cumhuriyeti güvenlik güçleri ile Suriyeli muhalif grup arasında çatışma halen devam etmektedir.”
(NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com