Hatay'da konteyner kent

Hatay'da konteyner kent
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Suriye'den kaçıp Türkiye'ye sığınanların sayısının 13 bini geçtiğini açıkladı. Erdoğan, Hatay'a gelen Suriyeliler için bir konteyner kenti inşa edildiğini söyledi

Başbakan Erdoğan, Karadağ Başbakanı Igor Luksiç ile düzenlediği ortak basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
 
Erdoğan, "Hafta içinde BM ve Arap Ligi'nin Temsilcisi Kofi Annan ile görüştünüz. Suriye konusunda bundan sonra atılacak adımlar nedir? Suriye'de 4 gündür haber alınamayan iki Türk gazeteci var. Bunların akıbeti ile ilgili size ulaşan bilgi var mı?" sorusuna şu yanıtı verdi:
 
"Gerçek Hayat gazetesi, gazeteci ve kameraman olarak iki arkadaşımızla ilgili Dışişleri Bakanlığımızın riyasetinde çeşitli girişimler yapıldı, yapılıyor. Süreç yakın takiptedir. Takibe devam ediyoruz. Tabii bazı dedikodular duyuyoruz, 'şurada görüldü, şöyle oldu' falan diye... takip edeceğiz. Uluslararası camiayı bu noktada uyarıyoruz. Başta İran olmak üzere bu noktada hassas olmalarını ve bu işi kendilerinin bizzat takip etmelerini kendilerinden istedik, istiyoruz. 

HATAY' KONTEYNER KENT
 
Biliyorsunuz bizim şu ara kadar bir çadırkentimiz vardı bu işlerle ilgili kurulan... Şimdi bizler, daha önce Hac Konaklama Merkezi olarak kullanılan Kilis'teki bir yeri bir konteyner kent olarak hazırladık, hazırlıyoruz. Altyapısı şu anda bitti, bitiyor. Hatay'daki çadırkentteki misafirlerimizi bu konteyner kente alacağız. Bugün itibariyle rakam 13 bini buldu, 13 bini aşmış vaziyette. Gelmeye de devam ediyor. Ki zulüm çok büyük ölçüde devam ediyor. Kan, top demeden, yani evlere, insanlara, çocuk, yaşlı demeden ne yazık ki vuruyorlar, öldürüyorlar. Tabii bir taraftan bu devam ediyor, öbür taraftan İsrail aynı şekilde devam ediyor. Ama biz hakkın ve haklının yanında olmaya devam edeceğiz. Elimizden gelen desteği vermeyi de sürdüreceğiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com