Hatay'da Otelde Sevgilisiyle Basıldı!..

Hatay'da Otelde Sevgilisiyle Basıldı!..
Sincan Hakimi Osman Kaçmaz, Hatay'da kaçamak yaparken yakalandı. Kaçmaz'ın kaçamağı bir ihbarla ortaya çıktı...

Sincan Hakimi Osman Kaçmaz, Hatay'da kaçamak yaparken yakalandı. Kaçmaz'ın kaçamağı bir ihbarla ortaya çıktı. “İki yabancı uyruklu kadının zorla alıkonulduğu ve burada kokain kullanıldığına” dair bir ihbarı değerlendiren polis, otelde yaptığı aramada Kaçmaz ve sevgilisi ile Kaçmaz'ın avukatını buldu.

Kaçmaz'ın yanı sıra bir başka Sincan hakimi Remzi Özdemir de yan odadan çıktı.

Yeni Akit'in haberine göre, Sincan Hakimi Osman Kaçmaz, Hatay'da kaçamak yaparken yakalandı!

Akit'in haberi şöyle:

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yargılanmasını isteyen Ankara'nın Sincan ilçesi hakimi Osman Kaçmaz'ın sevgilisi Yeşim Erdoğan'la yaptığı kaçamak, bir asılsız ihbarla ortaya çıktı.

DEFNE PRENSES OTELDE KAÇAMAK
28 Kasım Pazar gece yarısından hemen sonra Hatay Kaçakçılık ve Organize Suçla Mücadele şubesine gelen bir ihbarda, "Hatay'da bulunan Defne Prenses Oteli'n 303 ve 304 numaralı odalarında, iki yabancı uyruklu kadının zorla alıkonulduğu ve burada kokain kullanıldığı" iddia edildi.Bu ihbarı değerlendiren KOM Şubesi, durumu nöbetçi savcılığa iletti. Savcılık da aynı gece, yakalama ve el koyma kararı verdi ve Polis otele baskın düzenledi.

KAPIYI AÇMAK İSTEMEDİ
Polis, sabaha doğru 3.00 sularında başlayan baskında önce, otel kayıtlarını inceledi. Ancak güvenlik işlemleri nedeniyle en yakın polis karakoluna gönderilmesi gereken resmi otel kayıt defterine göre bahsedilen odalar boştu. Polis kayıtlarla yetinmeyip, odaları görmek istedi. Yukarı çıkınca, resepsiyon görevlileri odaların dolu olduğunu söylemek zorunda kaldılar, ancak içerdekiler kapıları açmamakta uzun süre direndi. Polis tam kapıyı kırmak üzereyken, önce avukat Baykal Doğan kapıyı açtı. Odada Osman Kaçmaz'ın sevgilisi Yeşim'in kardeşi Banu Erdoğan da vardı. Ardından da Sincan Hakimi Osman Kaçmaz ve Yeşim Erdoğan kapıyı açtı.

DİĞER HAKİM DE ÖTEKİ ODADA
Arama kararını gören Osman Kaçmaz ve Baykal Doğan, kimliklerini göstererek ihbarın asılsız olduğunu söylediler. Polis bunun üzerine durumu nöbetçi savcıya bildirdi. Savcı da otele geldiğinde kimlikleri inceledi ve Osman Kaçmaz'la Baykal Doğan'ı görünce, arama kararını geri çekti. Ancak tüm bu süreç tutanaklarla kayda alındı. Öte yandan bu olay yaşanırken 301 numaralı odada kalan bir başka Sincan Hakimi Remzi Özdemir de odasından çıktı. Özdemir, işlem yapmak üzere otele gelen nöbetçi savcıya "hakim olduklarını" söyleyerek tepki gösterdi.

“AHMET ÇELİK PARA ALINMAYACAK” NOTU
Kaçmaz ve Özdemir'in kaldığı odaların kayıtlara göre boş görünmesi polislerin dikkatini çekti. Tekrar defteri incelemek isteyen polisler, başka bir çizelgeyle karşılaştı. Otel görevlilerinin kendi işleri için kullandıkları çarşaf çizelgesinde, 301, 303 ve 304 numaralı odaların hemen altındaki notta “Ahmet Çelik Para alınmayacak,” yazıyordu. Üstelik 303 numaralı oda bölümünde Osman Kaçmaz'ın da ismi yer almaktaydı.

“AHMET ÇELİK FİNANSE ETTİ” İDDİASI
Bu arada notta ismi bulunan Ahmet Çelik isimli kişinin işadamı olduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yargılanmasını isteyen tartışmalı hakim Osman Kaçmaz'ın Hatay kaçamağını, Çelik'in organize ve finanse ettiği iddia edildi.

KAÇAMAK, YARSAV TOPLANTISINI ERTELETTİ
Bu arada Osman Kaçmaz'ın Hatay'da bulunduğu 27 Kasım 2010'da, YARSAV'ın Genel Kurul toplantısı da salt çoğunluk sağlanamadığı gerekçesiyle 5 Aralık'a ertelenmişti. Toplantıdaki yeter sayısının sağlanamamasının nedeninin YARSAV'ın HSYK üyeliği için listesinde yer verdiği Osman Kaçmaz ve Remzi Özdemir gibi YARSAV'ın ağır toplarından olan hakimlerin Hatay kaçamağı olduğu ifade ediliyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com