Hava Ambulansı ile Ankara'ya sevk

Hava Ambulansı ile Ankara'ya sevk
Eşme İlçesi'ndeki evinde geçirdiği kalp rahatsızlığı sonucu hastaneye kaldırılan AK Parti Uşak Milletvekili Mustafa Çetin, helikopter ambulansla Ankara'ya sevk edildi.

 Bu arada Çetin'in Ankara'ya sevk edilmesini görüntülemek isteyen gazeteciler havaalanına alınmadı.
AK Parti Uşak Milletvekili Mustafa Çetin eşi Ayşe Çetin ile birlikte hafta sonu tatilini geçirdiği Uşak'ın Eşme İlçesi'ndeki evinde saat 11.00 sıralarında kalp rahatsızlığı geçirdi. Yakınları tarafından hemen Eşme Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Milletvekili Çetin daha sonra Uşak Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Uşak Devlet Hastanesi'ndeki ilk müdahalesinin ardından Mustafa Çetin, ambulansla Özel Ceylan Hastanesi'ne sevk edildi. Özel hastanede kalp anjiografisi yapılan Mustafa Çetin buradan da kısa süre sonra Ankara'ya sevk edildi. Mustafa Çetin'in kalp rahatsızlığı geçirmesi üzerine panikleyen eşi Ayşe Çetin'în de kısa süreli rahatsızlık geçirdiği ancak durumunun iyi olduğu öğrenildi.

UŞAK PROTOKOLÜ HASTANEYE AKIN ETTİ
Bu arada AK Parti Milletvekili Mustafa Çetin'in rahatsızlandığını öğrenen Uşak protokolü hastaneye akın etti. Vali Kayhan Kavas, Eşme Kaymakamı Mahmut Nedim Tuncer, İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin, İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı, AK Parti İl Başkanı Ali Işık, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Nuri Demir ve Uşak Eski Belediye Başkanı Mesut Apaydın, önce Devlet Hastanesi'ne sonra da özel Ceylan Hastanesi'ne giderek Çetin'in durumu hakkında bilgi aldı. Vali Kavas, Emniyet Müdürü Cafer Şahin ve Sağlık Müdürü Ali Taşçı, Çetin'in Ankara'ya sevk edilmesine kadar işleyen süreci bizzat takip ederek gerekli tüm tedbirleri aldı.

HAVA AMBULANSI İLE ANKARA'YA SEVK EDİLDİ
Uşak Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Mustafa Çetin'in kalp rahatsızlığı nedeniyle İzmir'den Sağlık Bakanlığı'na bağlı tam donanımlı helikopter ambulans istendi. Yaklaşık bir saat içerisinde Uşak'a ulaşan hava ambulansı Uşak Havaalanı'na indi. Eskort eşliğinde özel hastaneden ambulansla havaalanına getirilen Mustafa Çetin hava ambulansı ile Ankara Etlik İhtisas Hastanesi'ne sevk edildi. Çetin'i taşıyan helikopterde bir doktor ve sağlık personeli de bulunuyor. Çetin'i taşıyan ambulansın yaklaşık bir saat 20 dakikada Ankara'ya ulaşacağı bildirildi.

ENDİŞELENECEK BİR DURUM YOK
AK Parti Milletvekili Mustafa Çetin'in hava ambulansı ile Ankara'ya sevk edilmesinden sonra Havaalanı'nda İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı ile birlikte gazetecilere açıklama yapan Uşak Valisi Kayhan Kavas, Çetin'in sağlık durumunun iyi olduğunu belirterek, “Endişelenecek bir durum yok.”dedi. Mustafa Çetin'i kontrol amacıyla Ankara'ya sevk ettiklerini anlatan Vali Kavas, “ Saat 11.00 sıralarında evinde kalp rahatsızlığı geçirdi. İlk olarak ilçe hastanesinde daha sonra da Uşak Devlet Hastanesi'ne ilk müdahaleleri yapıldı. Ardından Özel Ceylan hastanesi'nde kalp anjiografisi yapıldı. Sonuç olarak hiç bir kalp damarında tıkanıklık tespit edilemedi. Şuanda durumu gayet iyi. Biz takip amacıyla hava ambulansı ile Ankara'ya sevk ettik. Eşi Ayşe hanım da heyecanlanarak kısa süreli bir rahatsızlık geçirdi. Ancak kendisine gerekli tedavi uygulandı ve şuanda hiçbir sağlık sorunu yok. Ayşe hanımda kara yolu ile Ankara'ya gidecek. Uşak halkının ve Sayın milletvekilimizi tanıyan herkesin endişe etmemesi gerekiyor. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz”dedi.
İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı da Mustafa Çetin'in daha önce her hangi bir kalp sorunu yaşamadığını ve sağlık durumunun iyi olduğunu bilincinin de açık olduğunu söyledi.

GAZETECİLERİN GÖRÜNTÜ ALMASI ENGELLENDİ
AK Parti Milletvekili Mustafa Çetin'in Ankara'ya sevk edilmesini görüntülemek isteyen gazeteciler havaalanına alınmadı. Polis ve havaalanı yetkilileri ambulansın geldiği sırada kapıları kapatarak gazetecilerin içeri girmesini engelledi. Yetkililerin talimatı ile görüntü alması engellenen gazeteciler ise helikopter ambulansı havaalanının çeşitli bölgelerinden çekmeye çalıştı. Bazı gazeteciler engellemeleri değerlendirerek “Milletvekilinin rahatsızlanmasını görüntülemek zorundayız. Kamuoyu ve halk olayı bizden görüp öğrenecek. Yapılan uygulamaya bir anlam veremiyoruz”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com