Hava İş eyleme gidiyor

Hava İş eyleme gidiyor
Havacılık iş koluna grev yasağı getiren kanun teklifinin bugün TBMM gündemine geleceği haberi üzerine Hava İş Sendikası grev kararı aldı.

Hava-İş dün gece üyelerine yaptığı duyuruda; "Yaşanan bu gelişmeler üzerine 29 Mayıs 2012 tarihinde lokal saat ile 03.00-24.00 arası kendilerini göreve hazır hissetmeyeceklerini bildirerek iş yavaşlatma eylemine gideceğini duyurdu. Hava-İş’ in üyelerine gönderdiği bu duyurunun ardından harekete geçen THY çalışanlarına bir açıklama yaptı.

THY çalışanlarına yaptığı açıklamada “İş bırakma veya iş yavaşlatma ile bu sonucu doğuran benzer yasadışı davranışların 2822 sayılı kanunun 45 ve 70 inci maddeleri gereğince getirilen yaptırımlar hatırlatılarak “Hiç bir tazminat ödenmeksizin işten çıkartılma, işverenin uğrayacağı zararın tahsil edilmesi, ağır para cezası ile mahkumiyet, ile sonuçlanacağı konusunda sizleri bilgilendirmekte fayda görüyoruz" denilerek THY çalışanlarının görev ve sorumluluklarının farkında olduğuna ve bilinçli olarak çalıştığı kuruma zarar verecek herhangi bir davranış sergilemeyeceğine inanıyoruz" İfadeleri kullanıldı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com