Hava kirliliği denetimleri sürdürülüyor

Hava kirliliği denetimleri sürdürülüyor
Uşak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Reyhan Aydın, hava kirliliğini önlemek amacıyla kalorifer ve yakıcı denetimlerinin aralıksız devam ettiğini söyledi.

Uşak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Reyhan Aydın, hava kirliliğini önlemek amacıyla kalorifer ve yakıcı denetimlerinin aralıksız devam ettiğini söyledi. Denetimlerde kaçak kömür, yakıcı teknikleri ve kalorifer kazanlarının denetlendiğini belirten Aydın, hava kirliliğinin önlenmesinde herkesin duyarlı olması gerektiğini ifade etti.
Kış aylarında hava kirliğini azaltmak amacıyla kaçak kömür ve kalorifer yakıcılarına yönelik denetimlerin devam ettiğini ifade eden Reyhan Aydın, apartman yöneticilerinin de kömür kalitesi ve kalorifer yakıcılarının yakıcı belgeleri konusunda duyarlı olmasını istediklerini kaydetti. Özellikle çok katlı apartmanlarda kalorifer yakma teknikleri, kaçak kömür ve yakıcıların belgesi olup olmadığını kontrol ettiklerini belirten Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Reyhan Aydın, “İl Mahalli Çevre Kurulu Kararı gereğince, ilimizde dış ortam sıcaklığı gece ve gündüz 15 derecenin altına düştüğünde kalorifer ve sobalar yakılabilir. Uygun yakıt kullanılması, yakıcıların yakma talimatlarına uymaları gerekmektedir. Mahalli Çevre Kurulu Kararına istinaden kalorifer ve sobalar, sabahları en geç 06:00 da yakılması ve öğleden sonra 15:00 – 16:00, akşam 20:00 – 22:00 saatleri arasında kömür ilavesi yapılması uygun görülmüştür. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü olarak hava kirliliği denetimlerini sıklaştıracağız. Kullanılan yakıtlar ve kalorifer yakma ile ilgili olarak apartman yöneticileri de duyarlı olmalıdır. Kalorifer yakıcılarının yakıcı belgelerinin olması zorunludur. Ayrıca kazan ve baca sistemlerinin temizliğinin periyodik olarak yaptırılması lazım. Yakılması uygun olan kömürlerin kullanılması konusunda uyarılarımız devam edecek ve kömür faturalarının denetimlerde ibraz edilmesi zorunlu. Aralık ayında 30 ayrı denetim gerçekleştirdik Daha temiz ve sağlıklı bir hava koşullarının sağlanması için denetimler yetmez. Apartman yöneticileri, yakıcılar ve halkımız bu konuda duyarlı olmalıdır. Duyarlı olduğumuz nispette hava kirliğini önleyebiliriz”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com