Hava kirliliğiyle mücadele

Hava kirliliğiyle mücadele
Kütahya'da hava kirliliğiyle mücadele çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Kütahya'da hava kirliliğiyle mücadele çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
İl Çevre ve Orman Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Kütahya il merkezi ve ilçelerde hava kirliliğinin kış aylarında arttığı belirtildi.
Hava kirliliği parametrelerinin il merkezinde 2002 yılından bu yana ölçüldüğü duyurulan açıklamada, şöyle denildi:
''Yapılan ölçümlerde kükürtdioksit değeri aralık aylarında 2004'te 332 Ng/metreküp iken 2008'de 75 Ng/metreküp, bu yılın aralık ayı ortalaması ise 10 Ng/metreküp olarak ölçülmüştür. Yine kirlilik parametresi olan partikül madde değeri aralık aylarında ortalama değer 2004'te 265 Ng/metreküp iken 2008'de 246 Ng/metreküp ve 2009'da 108 Ng/metreküp olarak ölçülmüştür. Bu değerler Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ortalaması olan 125 Ng/metreküp ve Avrupa Birliği (AB) sınır değeri olan 150 Ng/metreküp değerlerinin altındadır.
İlimizdeki hava kirlilik değerleri İl Müdürlüğümüz binası önünde bulunan cihazla günün her saati otomatik olarak ölçülmekte ve ölçüm sonuçları Çevre ve Orman Bakanlığının internet sitesinde (www.havaizleme.gov.tr) düzenli olarak yayınlanmaktadır. İlgili internet sitesinden hava kirliliği ile ilgili verilere vatandaşlarımızın her an ulaşabilme imkanı bulunmaktadır. Hava kirlilik değerlerinin duyurulduğu Valilik binası önünde bulunan dijital panoda teknik bir arıza meydana geldiğinden kirlilik değerleri burada yayınlanamamaktadır. Arızanın giderilmesi için imalatçı firmayla görüşmeler yapılmış olup arızanın kısa sürede giderilmesi için çalışmalar devam etmektedir. İlde hava kirliliği ile mücadele çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com