Hava Sıcaklığı Bugün de Etkili Olacak

Hava Sıcaklığı Bugün de Etkili Olacak
Hava sıcaklığında bugün de önemli bir değişiklik olmayacak. Güney, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek...

Hava sıcaklığında bugün de önemli bir değişiklik olmayacak. Güney, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, bugün öğle saatlerinden sonra Burdur, Isparta, Denizli, Afyon Kütahya, Uşak, Konya, Antalya'nın iç kesimleri ve Muğla'nın iç kesimleri ile Rize, Artvin, Hopa, Kars, Ardahan çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış geçişlerinin görüleceği tahmin edilmektedir.

Hava sıcaklığında bugün de önemli bir değişiklik olmayacak. Güney, iç ve doğu bölgelerde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

-YÜKSEK SICAKLIK UYARISI-

Hava sıcaklığının; güney, iç ve doğu kesimlerde mevsim normallerinin 6 ila 8 derece üzerinde seyretmesi beklendiğinden, sıcak havanın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı (güneş çarpması vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Genellikle parçalı, kuzey kesimleri çok bulutlu geçecek.

EGE: Az bulutlu, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu öğle saatlerinden sonra Afyon, Uşak, Denizli ile Muğla'nın iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur ile Antalya'nın Korkuteli, Elmalı, İbradı ve Akseki ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu Konya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, zamanla doğusu çok bulutlu, Rize, Artvin, Hopa çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. geçecek..

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzey kesimleri parçalı bulutlu,öğle saatlerinden sonra Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com