“Havaalanı biran önce ihale edilmeli”

“Havaalanı biran önce ihale edilmeli”
Ege Ekonomiyi Güçlendirme Vakfı (EGEV) Yönetim Kurulu toplantısı, Afyonkarahisar Oruçoğlu Termal Otel'de yapıldı. Toplantının açılışında konuşan EGEV Başkanı Yılmaz Temizocak, "Bu havaalanı Afyonkarahisar ve Kütahya'yı jeotermal turizm açısından uçura

Ege Ekonomiyi Güçlendirme Vakfı (EGEV) Yönetim Kurulu toplantısı, Afyonkarahisar Oruçoğlu Termal Otel'de yapıldı. Toplantının açılışında konuşan EGEV Başkanı Yılmaz Temizocak, 'Bu havaalanı Afyonkarahisar ve Kütahya'yı jeotermal turizm açısından uçuracaktır. Uşak'ı da sanayi yönünden uçuracaktır. Onun için bu havaalanın bir an önce ihale edilip yapılması gerektiğini düşünüyoruz' dedi
Kütahya'nın Altıntaş ilçesine yapılacak Bölgesel Zafer Havaalanı'nın 1 Nisan tarihinde teklif veren olmadığı için iptal edildiğini hatırlatan Temizocak, bu konuda da yoğun bir çalışma yaptıklarını anlattı. Bu konuda uzmanlarla çalışma yaptıklarını, hükümet ile ilişkilerde her defasında gündeme getirdiklerini ifade eden Temizocak, Zafer Havalimanı'nın Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak için çıkış noktası olduğunu kaydetti. Havalimanın açılmasıyla birlikte yıllık 350 bin turistin bu 3 ile gelmesinin konuşulduğunu ifade eden Temizocak, 'Bu havaalanı Afyonkarahisar ve Kütahya'yı jeotermal turizm açısından uçuracaktır. Uşak'ı da sanayi yönünden uçuracaktır. Onun için bu havaalanın bir an önce ihale edilip yapılması gerektiğini düşünüyoruz' dedi.


EGEV, KATARDA'DA AFYONKARAHİSAR, KÜTAHYA, DENİZLİ, AYDIN ve İZMİR'İN JEOTERMAL TURİZMİNİ TANITACAK
EGEV Başkanı Yılmaz Temizocak, EGEV olarak jeotermal kaynaklar açısından güçlü bir potansiyele sahip olan Afyonkarahisar, Kütahya, Denizli, Aydın ve İzmir için bir proje hazırladıklarını dile getirdi. Jeotermal turizm için yeni pazarlar aradıklarını ve bu pazarı Katar olarak belirlediklerini anlatan Temizocak, önümüzdeki günlerde Katar'a giderek, jeotermal turizm ve jeotermal sağlık turizminin tanıtımını yapacaklarını kaydetti. Bu konuda Katar'daki yetkililerle temasa geçtiklerini belirten Temizocak, bu hafta içerisinde Katar'dan randevu tarihinin kendilerine bildirileceğini vurguladı.
Bu 5 ilin jeotermal enerji ile ilgili hazırladıkları dosyaları bir an önce kendilerine ulaştırmalarını isteyen Temizocak, 'Bizim orada jeotermal turizmle ilgili yapacağımız tanıtımın faydalı olacağına inanıyoruz. Bu konuda hazırlıklarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Katar'da yapacağımız görüşmelerin bu 5 ilimizin jeotermal turizmine büyük katkı sağlayacağını ümit ediyoruz' diye konuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com