“Havaalanı ile Kütahya ekonomisi kalkınacak”

“Havaalanı ile Kütahya ekonomisi kalkınacak”
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (KÜTSO) nisan ayı olağan Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Nihat Delen başkanlığında yapıldı.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (KÜTSO) nisan ayı olağan Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Nihat Delen başkanlığında yapıldı.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile bazı meslek komite başkanlarının katılımında gerçekleştirilen toplantıya, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Karaaslan ile Rektör Yardımcıları Prof.Dr.Yaşar Kibici ve Prof.Dr.Yunus Erdoğan konuk oldu.
“HAVAALANININ YAPILMASI İLE KÜTAHYA EKONOMİSİNDE ÇOK CİDDİ BİR İLERLEME OLACAK”
Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral konuşmasında ise, ilimiz ve ülkemiz ile ilgili güncel ekonomik değerlendirmelerini paylaştı. Türkiye'nin ekonomik durumunu olumsuz etkileyecek bir durum görmediğini belirterek, havaalanının yapılması ile Kütahya ekonomisinde çok ciddi ilerleme olacağını söyledi. Kütahya'da sosyal yaşam kalitesinin geliştirilmesi gerektiğini vurguladı ve yatırımların yapılması için uygun yatırım alanlarının olması gerektiğini belirtti. Zamanın hızla değiştiğini, yeniliklerin meydana geldiğini, iş dünyası temsilcilerinin de işlerini gözden geçirerek yeniliklere uyum sağlaması gerektiğini, işletmeler açısından eğitim çalışmalarının ve kurumsallaşmanın önemli olduğunu ifade etti. Büyümenin temelinde kurumsallaşmanın olduğunu belirten Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, ancak riski yönetebilenlerin başarılı olabileceğini, günümüzde artık ulaşılması kolay olan bilginin, doğru şekilde kullanılmasının önemine değindi. İş dünyası temsilcilerine kendi sektörlerinin durumunu gözden geçirmelerini önererek “risk almaktan asla korkmayın” tavsiyesinde bulundu.

-“KÜTAHYALILARIN BİZLERDEN BEKLENTİLERİ ÇOK”-
Prof.Dr.Ahmet Karaaslan, yaptığı konuşmasında “Kütahyalıların bizlerden beklentilerinin çok yüksek olduğunu biliyorum. Sizler işini çok iyi bilen, rekabetin çok yüksek olduğu piyasa düzeninde benim gözümde kahraman olan müteşebbislersiniz, sizlerin arasında olmaktan mutlu ve gururluyum.” diyerek sözlerine başladı. Bir ülkenin dünya ülkeleri arasına girebilmesinin, iş dünyasının her kademesinde görev alanların başarısı ile mümkün olabileceğini söyledi. Üniversiteden beklenen katkıların, iş dünyasından gelecek taleplere yönelik olarak her zaman sanayiye sunacaklarını, düzenlenecek bir çok seminer, konferans, panel gibi etkinlikler ile halkın ve iş dünyasının vizyonunun gelişmesine katkıda bulunacaklarını, şehrimizden gelen tüm taleplerin karşılanması için üniversitede tüm tedbirleri alacaklarını ifade etti. Şehir-üniversite, sanayi-üniversite birleşmesinin interaktif bir şekilde sağlanmasının istendiğini belirterek, 2023 yılında dünyanın ilk 10 ülkesi arasına girme hedefi doğrultusunda, rekabetin gerektirdiği bilgi ile donanmamızın gerekliliğinin önemine değindi.
Meclis toplantısına konuk olan Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Karaaslan'ın hitabının ardından, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısı olağan gündem maddelerinde yer alan, Mart ayına dair toplantı tutanağı, aylık mizan ve Yönetim Kurulu faaliyet raporu sunuldu.
9 Mart 2011 tarihi itibariyle Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden ve meclis toplantısına katılan Hasan Öncel, söz alarak 1999 yılından beri Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası'nın değişik organlarında görev aldığını belirtti ve Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası meclisine hitaben veda konuşması yaptı.
Konuşmaların ardından gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com