Havalar nasıl olacak?

Havalar nasıl olacak?
Hava sıcaklığı kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Sabah saatlerinde Artvin, Hopa ve Hakkari çevrelerinin, öğle saatlerinden sonra Rize çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzeybatı kesimlerde yer yer sis hadisesi ile birlikte iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı görüleceği bekleniyor.
 
HAVA SICAKLIĞI: Kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı bekleniyor.
 
RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Orta ve Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında sabah saatlerinde yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği bekleniyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU
 
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bazı illerde hava durumu şöyle olacak:
 
İSTANBUL:
Parçalı ve az bulutlu geçecek. Rüzgarın; öğle saatlerine kadar kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi ekleniyor.(15)
 
ANKARA: Az bulutlu ve açık geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde il merkezinin yüksek kesimlerinde yer yer hafif sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.(13)
 
İZMİR: Az bulutlu ve açık.(20)
 
ADANA: Az bulutlu ve açık.(22)
 
ANTALYA: Az bulutlu ve açık.(24)
 
SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Rüzgarın; öğle saatlerinde kadar batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak eseceği bekleniyor.(11)
 
ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.(3)
 
VAN: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.(4)
 
DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık.(13)
 
BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin güneydoğusunda yer yer sis olayı görülecek. Rüzgarın; öğle saatlerine kadar bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde; Afyonkarahisar, Kütahya ve Uşak çevrelerinde yer yer sis ile birlikte hafif buzlanma ve don olayının görüleceği bekleniyor.
 
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.
 
İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeybatısında yer yer hafif sis ile birlikte bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis hadisesi bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu; akşam saatlerine kadar Rize, Artvin ve Hopa çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Artvin'in yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerine kadar Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-50 km/saat) eseceği bekleniyor.
 
DOĞU ANADOLU: Genellikle parçalı ve az bulutlu, bölgenin doğusu çok bulutlu; bu sabah saatlerinde Hakkari çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com