Havalar nasıl olacak?

Havalar nasıl olacak?
Hava sıcaklığı Güneydoğu Anadolu'da 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Sinop, Van, Hakkari, Şırnak ve Bitlis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Van, Hakkari, Şırnak ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç kesimlerde yer yer hafif sis görülmesi bekleniyor.
 
HAVA SICAKLIĞI: Güneydoğu Anadolu'da 1 ila 3 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Mevsim normallerinin batı bölgelerde 2 ila 4, doğu kesimlerde 4 ila 6 derece altında seyretmeye devam etmesi bekleniyor.
 
RÜZGAR:
Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin güneyinde hafif sis olayı bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis görülmesi bekleniyor.
 
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde Göller Yöresinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif sis görülecek.
 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Ankara, Eskişehir ve Çankırı çevrelerinde hafif sis görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı kıyıları zaman zaman çok bulutlu, Sinop çevreleri hafif yağmurlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu kıyıları hafif yağmurlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.
 
DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Van, Hakkari, Şırnak ve Bitlis çevreleri karla karışık yağmur, yüksekleri kar yağışlı geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile bölgenin güneydoğusunda gece saatlerinden sonra sis hadisesi görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Ş.Urfa, Diyarbakır, Siirt, Mardin ve Batman çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com