Havaların soğuması baharatçılara yaradı

Havaların soğuması baharatçılara yaradı
Kütahya'da havaların soğumasına bağlı olarak artan grip ve nezle rahatsızlıklarına karşı vatandaşlar şifalı bitkilere yöneliyor.

Kütahya'da havaların soğumasına bağlı olarak artan grip ve nezle rahatsızlıklarına karşı vatandaşlar şifalı bitkilere yöneliyor.

AkBank arası Genç Ali sokak No:8'de faaliyet gösteren Miray Şifalı bitkiler işletmecisi Murat Tekel, soğuklar yüzünden artan rahatsızlıkların şifalı bitkilerin satışında artışa neden olduğunu, özellikle ıhlamur, kuşburnu ve adaçayı satışlarında gözle görülür bir artış yaşandığını söyledi.
Hastaların, daha çok C vitamini açısında zengin bitkileri tercih ettiğine işaret eden Tekel, 'Grip salgını nedeniyle satışlarımız son günlerde önemli ölçüde artış gösterdi. Grip için daha çok adaçayı, mentol, nane, hatmi, papatya, anason, biberiye, gül ve menekşe karışımını, göğüs ağrıları için papatya, hatmi, meyan kökü, mersin yaprağı, karabaş otunu, vücuda zindelik vermesi için de ıhlamur, ayva yaprağı, karanfil, zencefil, kuşburnu ve yapraklı tarçın karışımını öneriyoruz. Tabii bu karışımlara her bitkinin ne kadar oranda katılması gerektiği de önemli' dedi.
Kendilerine başvuran hastalara, öncelikle uzman doktora muayene olmalarını da tavsiye ettiklerini ifade eden Murat Tekel, 'Hastalara grip teşhisini biz koymuyoruz. Kendileri grip olduklarını söyleyerek, bizden şifalı bitkiler istiyorlar. Bizlere daha çok şeker, nefes darlığı, öksürük, bronşit, astım, zayıflama, şişmanlama, mide rahatsızlıkları gibi konularda bildikleri bitkileri istemeye geliyorlar. Son günlerde grip salgını nedeniyle müşteri sayımız oldukça artış gösterdi. Tabii bu da bizi mutlu ediyor' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com