Havalı Tabanca ve Tüfekle Balonlara Atış Yasaklandı

Havalı Tabanca ve Tüfekle Balonlara Atış Yasaklandı
İzmir Valiliği, sahillerde deniz üzerine bağlanan balonlara ücret karşılığı havalı tabanca ve tüfekle atış yaptırılmasını yasakladı.

İzmir Valiliği, sahillerde deniz üzerine bağlanan balonlara ücret karşılığı havalı tabanca ve tüfekle atış yaptırılmasını yasakladı. Konu hakkında İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç imzasıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve kaymakamlıklara genelge gönderildi.

Genelgede şu ifadelere yer verildi: "İlimiz sahil kenarları ile beldelerinde ve özellikle açık alanlarda şişirilerek denize bırakılan balonlara havalı tabanca ve tüfekle atış yapılması nedeniyle çeşitli yaralanmalara neden olunması, atılan saçmalarla patlatılan balonların denizde kalıp kirliliğe neden olmalarından dolayı, havalı tabanca ve tüfeklerle bu şekilde atış yapılması ve yaptırılması yasaklanmıştır. "

Söz konusu kararın, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C ve 66. maddeleri gereğince alındığı, uymayanlar hakkında ayrı bir suç teşkil etmediği takdirde 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesi gereğince kanuni işlem yapılacağı da kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com