Havalimanı "Havaya mı" Karışacak?

Havalimanı "Havaya mı" Karışacak?
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya'nın Altıntaş İlçesine yapılacak Zafer Havalimanı'nın ihale şartlarının düzeltilerek yeniden ihaleye çıkılacağını ifade etti.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya'nın Altıntaş İlçesine yapılacak Zafer Havalimanı'nın ihale şartlarının düzeltilerek yeniden ihaleye çıkılacağını ifade etti.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya'nın Altıntaş İlçesine yapılacak Zafer Havalimanı'nın ihale şartlarının düzeltilerek yeniden ihaleye çıkılacağını ifade etti. Hükümet tarafından sürekli siyaset malzemesi haline gelen Havalimanı projesinin ihaleye çıkarılıp çıkarılmaycağı ise vatandaşlar arasında merak konusu oldu. Hükümet yetkililerinin her firsatta dile getirdikleri Zafer Havalimanı projesinin giderek bir muamma haline gelidiği de Kütahyalılar tarafından dile getirlimektedir.
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya'nın Altıntaş ilçesine yapılacak Zafer Havalimanı'nın ihale şartlarının düzeltilerek yeniden ihaleye çıkılacağını ifade etti. Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak illerine hitap edecek ve Türkiye'nin dördüncü büyük havalimanı olacak Zafer Havalimanı'nın muhakkak yapılacağını söyledi. Havalimanı konusunun kimsenin merak etmemesini isteyen Eroğlu, şu anda Afyonkarahisar'ın kara ve demir yolu açısından herhangi bir probleminin olmadığını ifade etti.
'Havalimanı konusunda yola devam diyoruz.' diyen Eroğlu, 'Zafer Havalimanı ihaleye çıkarıldı ve konuyu sıkı bir şekilde takip ettik. Ancak teklif veren olmadı. Biz daha dünAfyonkarahisarlı milletvekillerimiz ile birlikte Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Bacan ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile görüştük. Neticede havalimanı yeniden değerlendiriliyor. İhale şartları daha da iyileştirilerek tekrar ihaleye çıkılacak. Zafer Havalimanı muhakkak yapılacak. Kimse merak etmesin. Hatta çok kısa sürede yapılacak. Bunun da takipçisi ben ve milletvekillerimiz olacak.' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com