Havalimanında yolcuyu unuttular (VİDEO)

Havalimanında yolcuyu unuttular (VİDEO)
New York'a gitmek için dün sabah saatlerinde Atatürk Havalimanı'na gelen Ayşe Kursav isimli yolcu görevliler tarafından unutulunca uçağını kaçırdı.

Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla dün sabah saatlerinde Gaziantep'ten İstanbul aktarmalı New York'a gitmek için Atatürk Havalimanı'na gelen Ayşe Kursav, bacaklarındaki rahatsızlığından dolayı görevlilerden bilet-bagaj işlemlerini yapabilmek ve uçağa gitmek için tekerlekli sandalye hizmeti istedi. Hasta ve yaşlı yolculara tekerlekli sandalyede taşıma hizmeti veren Port Clinic görevlileri Ayşe Kursav'ı alarak tekerlekli sandalye kullanan yolcuların beklediği odaya götürdüler.

5 SAAT ANONS İÇİN BEKLEDİ

Saat 10:50'de New York seferini yapacak olan THY uçağını görevlilerin refakatinde yaklaşık 5 saat bekleyen 57 yaşındaki Kursav, uçak saatinin yaklaşmasına rağmen bir türlü uçağın kapısına götürülmedi. Görevlilerin kendisine 'Uçağın kalkmasına kısa bir süre kala size haber vereceğiz' demesine rağmen kendisine haber verilmediğini söyleyen Kursav, "Hiçbir anons edilmedi. Bizi çağırmadılar. Bende tedirgin oldum. Daha sonra Aradılar ve bizi hızlı bir şekilde uçağın kapısına götürdüler. Oradaki görevliler bize uçağın kapısının kapandığını ve uçağa binemeyeceğimizi söylediler. Biletimizi ertesi güne aldılar ve bizi otele gönderdiler.  Beş saat havalimanında tekerlekli sandalyede bekledik ama uçamadık.  Yetkililer bizden özür dilediler ve hatalı olduklarını söylediler. Ama ben mağdur oldum. Valizlerimiz gitti ama biz gidemedik" dedi.

PORT CLİNİC'TEN AÇIKLAMA; "HASTA YOLCUMUZUN TÜM İHTİYAÇLARINI KARŞILADIK"

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Port Clinic Yönetim Kurulu üyesi Süleyman Yılmaz, olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Yılda 250 bin hasta taşıyoruz. Hac döneminde günde 900 hasta yolcu taşıdığımız oluyor. Münferit olarak başımıza gelen bu olaydan dolayı bizde çok üzüldük. Yolcumuz son anda tekerlekli sandalye istediği için bu başımıza geldi. Normal prosedürde yolcu bu isteğini bilet alırken yapar. Ancak tüm buna rağmen biz yolcumuzu unutmamalıydık. Hasta yolcumuza olayın hemen ardından sahip çıkarak barınma ve tüm ihtiyaçlarını karşıladık. Kendisinden özür diledik. Hata yapan personele de idari cezayı verdik. Bu tür olayların olmaması için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com