Hayali hayvan satışı dolandırıcılığı

Hayali hayvan satışı dolandırıcılığı
Kütahya'da hayvan pazarında kendilerini satıcının akrabası diye tanıttıkları kişiye ''hayali olarak hayvan sattığı'' iddia edilen 3 kişi yakalandı.

Kütahya'da hayvan pazarında kendilerini satıcının akrabası diye tanıttıkları kişiye ''hayali olarak hayvan sattığı'' iddia edilen 3 kişi yakalandı.
KÜTAHYA - Kütahya'da hayvan pazarında kendilerini satıcının akrabası diye tanıttıkları kişiye ''hayali olarak hayvan sattığı'' iddia edilen 3 kişi yakalandı.
Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Ali Paşa Mahallesi'ndeki bir otelde kalan kişilerin isimlerini Genel Bilgi Tarama (GBT) sisteminde sorguladıklarında, H.Ç. (61) ve M.S'nin (52) ''dolandırıcılık'' ve ''hırsızlık'' suçlarından kayıtlarının bulunduğunu belirledi.
Otel görevlilerinden bu kişilerin yanı sıra Y.Ç'nin (46), 34 VF 9206 plakalı araçla otelden ayrıldığını öğrenen polis ekipleri, bu kişilerin Kütahya-Tavşanlı kara yolunun 6. kilometresindeki hayvan pazarına gitmiş olabileceklerini tahmin ederek buraya ulaştı.
 H.Ç, M.S. ve Y.Ç, söz konusu araçla pazardan çıkmak üzereyken gözaltına alındı.
Bu sırada polis ekiplerinin yanına gelen Recep C. (39) adlı çiftçi, bu kişilerin kendilerini satıcının akrabası diye tanıtıp kendisine 3 düve satmış gibi göstererek 4 bin 220 lirasını aldıklarını ve daha sonra kaçtıklarını öne sürdü.
Emniyet Müdürlüğüne getirilen zanlılardan H.Ç. ve M.S'nin poliste çok sayıda suç kaydının bulunduğu tespit edildi.
-MAHKEMEYE ÇIKARILAN 3 ZANLI TUTUKLANDI -
Kütahya'da hayvan pazarında kendilerini satıcının akrabası diye tanıttıkları kişiye ''hayali olarak hayvan sattığı'' iddiasıyla yakalanan 3 kişi, tutuklandı.
Alınan bilgiye göre, pazarda kendilerini satıcının akrabası gibi tanıtarak Recep Coşartekin'i (39) dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan şüpheliler H. Ç. (61), Y. Ç. (46) ve M.S. (52), adliyeye sevk edildi.
 Zanlılar, ''dolandırıcılık'' suçundan tutuklandı.
 Bu arada, zanlıların, daha önce işledikleri ''dolandırıcılık'' ve ''hırsızlık'' suçları nedeniyle Balıkesir Emniyet Müdürlüğünde çok sayıda kayıtları bulunduğu belirlendi.
 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com