Hayallerini tuvale yansıtıyor!

Hayallerini tuvale yansıtıyor!
Tavşanlılı Ressam Gülseren Seven, evinin alt katında açtığı atölyesinde resimler yapıyor, öğrenciler yetiştiriyor.

Kütahya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Kütahya Kültür ve Sanat Derneği'nin (KÜSAD) açmış oldukları tüm sergilere eserleriyle iştirak ettiğini söyleyen Tavşanlılı ressam, resim yapmanın bir yaşam tarzı olduğunu belirterek, 'Resim olmazsa olmazım' diyor. Resim yapmanın büyük fedakarlık ve sabır istediğini belirten Gülseren Seven, 'Bir resmi tamamladığımda, güzel bir iş yapmanın inanılmaz hazzını yaşıyorum. Ve bu mutluluk da günlerce çektiğim emeğe değiyor' diye konuştu.
Herkese resim yapmayı tavsiye eden Seven, 'Hiç kimse bu mutluluktan kendini mahrum etmesin' dedi. Resimlerinde herhangi bir konu üzerinde durmadığını güzel o-lan her şeyi resimlerine konu ettiğini dile getiren Seven, yaşadıklarını, etkilendiklerini, hayallerini resmetmeyi çok sevdiğini anlattı.
Resimde başarılı olabilinmesi için bir hedef konulması gerektiğine işaret eden Ressam Seven, 'Ben öğrendim. Ben oldum dersen kalırsın ve ileriye gidemezsin. Hem öğreniyorum hem de bildiklerimi öğrencilerime en iyi şekilde aktarmaya çalışıyorum' dedi.
Ressam Abdullah Taktak'ı 6 ay boyunca resim yaparken seyrettiğini belirten Tavşanlılı ressam, en büyük hayali olan resim atölyesini de açtığını sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com