Hayat kadınları sağlam trafik levhası bırakmadı

Hayat kadınları sağlam trafik levhası bırakmadı
Müşterileri baştan çıkarmaya çalışan hayat kadınları şehirde sağlam trafik levhası bırakmadı.
Yeni Zelanda’nın en büyük kenti Auckland bugünlerde akla hayale gelmedik bir sorunla baş başa.
 
Yeni Zelanda Televizyonu’nun haberine göre, Auckland’da geceleri müşterilerini baştan çıkarmak için trafik levhası direklerinde “direk dansı” yapan hayat kadınların özellikle kentin güneyindeki caddelerde neredeyse sağlam trafik levhası bırakmadı.

Direk dansı yapan kadınlar yüzünden kentin güneyindeki caddelerde onlarca trafik levhası direği ya yıkıldı ya da iyice bükülerek kullanılamaz hale geldi.
 
Auckland Belediye Konseyi Üyesi Donna Lee, direk dansı yaparak müşteri ayartmaya çalışan hayat kadınları yüzünden sadece son 18 ay içinde 40’tan fazla trafik levhası direğinin kullanılamaz hale geldiğini açıkladı.

Lee, çok sayıda direğin de onarıldığını bildirdi.Direklerin özellikle de iri yarı ve şişman kadınlar tarafından büküldüğünü veya kullanılamaz hale getirildiğini kaydeden Lee, kentin bu bölgelerinde sokakta fahişeliğin yasaklanması için yasa önergesi verildiğini açıkladı.
 
Buna göre, sokaklarda direk dansı yaparken yakalanan hayat kadınlarına 2 bin dolara kadar para cezası verilecek.

Yeni Zelanda’da fahişelik 2003 yılından beri yasal kabul ediliyor. Auckland kentinde benzer sebeplerden dolayı fahişeliği yasaklamak için 2006 yılında yapılan bir girişim başarısızlıkla sonuçlanmıştı. (SNK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com