Hayatı 23 bin liraya bağlı

Hayatı 23 bin liraya bağlı
Denizli'de, insan vücudunun bağışıklık sisteminin bir parçası olan lenf sisteminden gelişen bir kanser türü olan Lenfoma Hodgkin hastası 6 yaşındaki Toprak Kaya'nın yaşamı 23 bin TL'ye bağlı.
Boşandığı eşinden olan iki çocuğundan biri olan Toprak’ın ameliyatı için evini satmak zorunda kalan mimar anne Sultan Altun, 23 bin TL’ye daha ihtiyaçları olduğunu belirterek, hayırseverlerden yardım istedi.
 
Babasını lenf kanserinden kaybeden Mimar Sultan Altun, aynı talihsizliği yaşadığı 6 yaşındaki oğlu Toprak Kaya’yı hayatta tutabilmek için mücadele veriyor. İlik nakli yapılması gereken Toprak Kaya için Dünya İlik Bankası’ndan donör bulundu. Ancak, tedavi giderlerinin yüksek olması Altun’u düşündürüyor. Tüm birikimlerini oğlunun tedavisi için kullanan Sultan Altun, Dünya İlik Bankası’ndan bulunan donör için gereken 158 bin lirayı bulmak için evini satmak zorunda kaldı. 23 bin liraya daha ihtiyacı olan Altun, hayırseverlerden destek bekliyor.
Oğlu Toprak’ın 4 yaşından sonra iki yıl boyunca lenf bezlerinde büyüme olduğunu belirten Altun, "Pamukkale Üniversitesinde tahlilleri yaptırıyordum. Son dört beş aydır kanında kanser hücreleri olduğunu söylediler. Lenfoma Hodgkin teşhisini koydular. Genetik bir rahatsızlık olduğunu söylediler. Ankara Hacettepe Üniversitesi’ne sevk ettiler. Çocuğumu beş aydır Ankara’ya tedaviye getirip, götürüyorum" dedi.
 
İLAÇ ALERJİSİ VAR
 
Mimar olan Sultan Altun, oğlunun tedavisi nedeniyle mesleğini de yapamadığını vurgulayarak, "Geçmiş yıllarda kazandığım birikimlerim ile bugüna kadar ayakta durabildim. Eşimden boşandığım için babamın emekli maaşını alıyorum. Önceden çalıştığım dönemde birikimim vardı. Şu anda maddi olarak tıkandım. Ankara’da ışın tedavisi (radyoterapi) tedavisi gördük. Çocukta ilaç alerjisi çıktı. Böbreklerinde poliskistik olduğu ortaya çıktı. Bu da genetik bir rahatsızlık. Çok fazla kemoterapi göremedik" diye konuştu.
 
İLAÇ TEDAVİSİ UYGULANIMIYOR
 
Altun, doktorların yoğun bir şekilde kemoterapi görürse oğlunun böbreklerinin iflas edebileceğini söylediğini anlatıp, şunları söyledi:
"Türkiye’de ilik arandı ancak bulunamadı. Dünya İlik Bankası aracılığıyla başvurduk. Olumlu bir cevap geldi bizden istenilen tedavi ücreti yurt dışından donör geleceği için 80 bin dolar yani 158 bin TL civarında bir para istendi. Bu paranın bir kısmını bulduk. Biraz birikimim vardı ve evim vardı onları sattım. Çevremdeki tekstilci komşularım sayesinde 135 bin lirasını denkleştirdim. Diğer bir kısmı için tıkandım. 23 bin liraya ihtiyacım var. Bu parayı bulduğumda Hacettepe’de tedavi görecek. Donörün yurt dışından geleceği için bu kadar yüksek mebla istiyorlar. Yurt içinde bulunmuş olsa devlet giderleri karşılıyordu" dedi.
 
Anne Altun, oğlunun 20 bin TL bulunup, bir ay içinde ilik nakli olması halinde yaşama tutunabileceğine dikkati çekip, hayırseverlerin desteğini beklediklerini söyledi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com