Hayati Yazıcı Kütahya'ya geldi

Hayati Yazıcı Kütahya'ya geldi
Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, ''Dolu kadroları dikkate aldığımızda Türkiye'de 50 bin özürlünün istihdam edilmesi gerekiyor, maalesef bu 12 bin dolayında'' dedi.

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, ''Dolu kadroları dikkate aldığımızda Türkiye'de
50 bin özürlünün istihdam edilmesi gerekiyor, maalesef bu 12 bin dolayında'' dedi.
Bakan Yazıcı, Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı'nda 331. Kısa Dönem olarak askerliğini yapan oğlu Fatih Yazıcı'nın yemin törenine katıldıktan sonra Valiliği ziyaret etti.
Yazıcı'yı vilayete gelişinde Vali Şükrü Kocatepe, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu ve bürokratlar karşıladı.
Polis mangasını selamlayıp Valilik Şeref Defteri'ni imzaladıktan sonra Kocatepe'nin makamına geçen Bakan Yazıcı, burada yaptığı açıklamada, oğlunun yemin törenine katılmak amacıyla kentte bulunduğunu söyledi.
İlk kez bir yemin töreni izlediğini ve Tugay'da kısa dönem erbaşların yaklaşık 1 ayda duruş, davranış ve sesleriyle iyi bir askeri disiplin sergilemelerinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Yazıcı, ''Ordumuz bizim çok önem verdiğimiz kurumlardandır. Büyüklerimizin 'Peygamber Ocağı' dediği bu kurumun bir parçasını burada görmek beni mutlu etti'' diye konuştu.
Yazıcı, oğlunun endüstri mühendisliği öğrenimini tamamladığını ve arkadaşlarıyla bir şirket kurmak için girişimlerini sürdürdüğünü sözlerine ekledi.
AK Parti Kütahya milletvekilleri Hasan Fehmi Kinay ve İsmail Hakkı Biçer'in de hazır bulunduğu ziyarette, Bakan Yazıcı'ya, Vali Kocatepe tarafından çini tabak ile fincan takımı hediye edildi.
-ÖZÜRLÜLERLE İLGİLİ YAPILAN ÇALIŞMALAR-
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça'yı da makamında ziyaret eden Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, illerde koordineli çalışılıp diyalog ortamı açık tutulursa eksiklikler giderilerek şehirlerin ayağa kaldırılabileceğini söyledi.
Hükümetin her alanda olduğu gibi özürlülerin sorunlarıyla ilgilenme, onların istihdamı konusunda önemli adımlar attığını ve buna devam ettiğini belirten Yazıcı, ''Türkiye'de ilk defa bizim iktidarımız zamanında Özürlüler Kanunu çıkarılmıştır. Bizden önce özürlülerin hukuku belli değildi. İlk defa özürlülerin hukukunu biz düzenledik'' dedi.
Bakan Yazıcı, ülke nüfusunun yüzde 12'sini engellilerin oluşturduğuna ve bu oranın önemli olduğuna işaret ederek, Özürlüler İdaresi Başkanlığı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğünün özürlülerle ilgili özgün çalışmalar yürüttüklerini anlattı.
Türkiye'de özürlülerin istihdamı konusunda sorunlar bulunduğunu dile getiren Yazıcı, şunları kaydetti:
''Personel Kanunumuza göre dolu kadroların yüzde 3'ünde özürlüler istihdam edilmelidir. Dolu kadroları dikkate aldığımızda Türkiye'de 50 bin özürlünün istihdam edilmesi gerekiyor. Maalesef bu 12 bin dolayındadır. Demek ki 40 bine yakın özürlü istihdam edilmesi gerekiyor. Tabii bunun sebepleri var. Türkiye'de kamuda en çok personel çalışan kurumlardan biri Milli Eğitim, diğeri Emniyet Genel Müdürlüğüdür. Bu alanlarda özürlülerin istihdamının zorluğu da var. İnşallah bu yıl özürlüleri yoğun şekilde istihdam etme imkanına kavuşacağız.''
İça tarafından Bakan Yazıcı'ya porselen vazo hediye edildi.
Yazıcı, çeşitli programlara katılmak üzere kentte bulunan Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu ile Ulu Cami'de cuma namazını kıldı ve cami çıkışında vatandaşlarla sohbet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com