"Hayatımda bu kadar yalan söyleyen siyasetçi görmedim"

"Hayatımda bu kadar yalan söyleyen siyasetçi görmedim"
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CNN Türk'te Enver Aysever'in Aykırı Sorular programının konuğuydu.Kılıçdaroğlu son kasetten onra Erdoğan'ın o koltukta şaibeli duruma düştüğünü söyledi.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CNN Türk’te Enver Aysever’e yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle:

GÖZÜMDE BAŞÇALAN'DIR

“Başbakan artık benim gözümde Başçalandır. Başbakan son kasetten sonra başbakan olarak kalamaz.Başbakanın ses kayıtlarını uzmanlara sorduk, doğrulattık.Hayatımda bu kadar yalan söyleyen ikinci bir siyasetçi görmedim.Senin bakanına 700 bin dolarlık saati kim verdi. Rıza Sarraf. 4 bakanı teslim aldı mı, aldı; rüşvet verdi mi verdi.

Devletin sırrını Sarraf'a teslim etmediğini kim biliyor?

Biz özel yetkili mahkemelerde görüşülen bütün davaların normal mahkemelerde görüşülmesi gerektiğini savunuyoruz. Bu görüşlerimizin arkasındayız. Masum insanların hapiste olduğunu biliyoruz. O davaların savcısı olan kimdi? Başçalan...Bu davaların savcılığını başbakan savunamaz.Yolsuzluk olaylarında ise savcının yalan söyleyemeyeceğini biliriz.”

CEMAATLE KASEDİM ÇIKSIN İSTİFA EDERİM

“Cemaat ile konuşma kasetim çıkarsa CHP Genel Başkanlığından ayrılırım. Ama böyle bir konuşma yok.Başçalan ameliyat oldu, ben gidip sordum. İstifa etmesi gerekir. Ne izzel kaldı ne ikbal...
AKP, siyasal yaşamımızda önemli bir partidir. AKP grubuyla bunu yan yana getirmedim. AKP grubuna hep saygı ile yaklaştım. Hükümetin başındaki kişi ile AKP grubunu yan yana getirmem.

4 bakan daha onurlu çıktı, biliyorsunuz değil mi?

Bütün dünya bunu konuşuyor...”

‘Cumhurbaşkanı'nın da mevcut dikta oluşumunda sorumluluğu var’

“Abdullah Gül'ün bulunduğu makama saygı duyarak eleştirmeye devam edeceğiz.Cumhurbaşkanı'nın da mevcut dikta oluşumunda sorumluluğu var. Bir ülke istihbaratla yönetilir mi? Cumhurbaşkanının hükümetle pazarlık yapma görevi yoktur.Bunlar devleti soymak üzere geldiler, iktidar oldular. Arkalarında yüzde 50 destek olduğuna inanmıyorum.Türkiye'nin insandan yana bir siyaset anlayışı var.

Seçimde AKP büyük oranda oy kaybedecek. Bizim özel bir çalışmamız, anketimiz yok.

CHP olarak geçmişteki oylarımızın daha ilerisinde olmak isteriz.Sayıştay raporlarını yolsuzlukları ortaya çıkarmasın diye kaçırdılar.Özel yaşamla ilgili görüntü ve ses kayıtlarını ahlaki bulmam. Ama devleti yönetmek üzere iktidar olup, devleti soyuyorsanız bunun delilinin resmisi gayrisi olmaz. ABD'deki Watergate skandalını düşünün, resmi dinlemeler miydi? Ses kayıtlarını yayınladık çünkü özel yaşamla ilgili değildi.”

HAVUZ MEDYASI

“"Alo Fatih"in olduğu kanalların meşruluğu tartışılır, onun ahlaki olarak gitmesi lazım. Adı şaibeye çıkmadığı sürece o kanallara çıkarız.Havuz kanalları ve gazetelerine demeç vermem.”

MECLİS TV HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Grup konuşmamın kesilmesiyle ilgili olarak Meclis TV ile ilgili suç duyurusunda bulunacağız.Ben Erdoğan'a değil çocuklarına üzülüyorum. Sen nasıl böyle kirli işlerin içerisine sokarsın. Bu nasıl bir para sevdasıdır? Bu ülke hırsız bir başbakanı sindiremez, istifa etmelidir.”

 MANSUR YAVAŞ'IN ADAYLIĞI

Sağcılık sevdası falan değil. Cumhuriyetten yana olanların bir araya gelmesi lazım. Güç birliği yapmak lazım. Biz onun için beraberiz. Antakya Belediye Başkanı şu anda CHP'li. Özel kavgalara çok önem vermiyorum. CHP'nin tüzüğü belli, programı belli. Bunları kim kabul ederse başımızın üstünde yeri var. Biz bütün ülkenin yurttaylarından oy isteriz.

MUSTAFA SARIGÜL ADAY OLACAK MI?

Yarın genel başkanlık koltuğunu Mustafa Sarıgül'e mi devredeceğim. Hayır. Genel başkan nasıl olunur, kurultayla. Ben kalacağım başka hiç kimse gelmeyecek. Yok öyle bir şey. Yarışırız, birisi gelir genel başkan olur.

İSTANBUL,ANKARA,İZMİR

İzmir'i kaybetme olasılığımız yok. Binali Yıldırım bütün müteaahitlerini oraya yığmış. Parayla İzmir'i satın alacaklarını zannediyor. İstanbul'u da alacağız. Elimizde anketler var. Ankara'da da çok iyi durumdayız. Hayalin ötesinde gerçek olarak ortaya çıkacak.

 Erdoğan'a yönelik 'Helikoptere bin ve git' sözleri

Şaka değildi. En kestirmeden Türkiye'yi terkederse kendi kurtuluşuna da yardımcı olur. Ben Türkiye'yi düşünüyorum. İnsanları düşünüyorum. Adında şaibe olan biri başbakan olarak kalamaz. Hala koltuğunda oturuyor. Harama ortak olan biri o koltukta oturamaz.

 Alevi-sunni çatışması olabilir mi?

Ben bizim insanlarımızın sağduyusuna güveniyorum. Bunun tipik örneği Hatay'dır. Alevisi, sünnisi ile barış içinde yaşıyorlar. Sağduyuya güveniyorum.

 Sırrı Süreyya Önder'in CHP'yi eleştirmesi

Biz CHP'yiz. Etnik ve inanç üzerinden siyaset yapmayız. Onlar ne yapıyor. Etnik ve inanç üzerinden toplumu ayrıştırıyorlar.

 KÜRT SORUNU
Kimsenin ölmesini istemeyiz. Bunun önünde engel varsa bunun da kaldırılmasını isteriz. İktidar olursak bir adım neden atmayalım.

 SEÇİMLER YAPILACAK MI?

 30 Mart seçimlerinin olmama ihtimalini düşünmek istemem. Bu ihtimalin olması için Türkiye'nin savaşa girmesi lazım. Türkiye şu anda zaten sıkıyönetim var. Devletin başında çöreklenen birinin hırsızlığını görüyoruz. devletin açıkça soyulduğunu görüyoruz. (mce)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com