Hayatını kaybeden madencilerin sayısı 284'e yükseldi!

Hayatını kaybeden madencilerin sayısı 284'e yükseldi!
Taner Yıldız faciadaki ölü sayısının 284'e ulaştığını söyledi. Yıldız faciayla ilgili çok yönlü soruşturmaların başlatıldığını belirtti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız hayatını kaybedenlerin sayısının 284′e yükseldiğini söyledi. Henüz altı işçiye ait bedenin kendilerinde olduğunu tekrar dile getiren Taner Yıldız, çağrısını yineledi. Ailelerden bir an önce AFAD kriz masasına başvurup cenazelerini almalarını istedi.

KARBONMONOKSİT SEVİYESİ DÜŞTÜKÇE HIZIMIZ ARTACAK

Çalışmalarımız sabaha kadar devam edecek. Karbonmonoksit seviyesi düştükçe hızımız artacak. Tabii ki dokusu sağlam insanımız bir kere daha kendini göstermiş oldu. Arkadaşlarımızın uğraşı sayesinde çalışmalarımız daha olumlu gidiyor. Onlara minnettarız.

BU BİR VEBALDİR

İşçi kardeşlerimizin yakınlarına buradan sesleniyorum. Hiç şüpheniz olmasın. Kamu ya da özel sektörden kimi suçu varsa hesabını soracağız. Bu bir vebaldir. Son 3 yıldır yaptığımız çalışmada 114 kömür madenini kapattık. Ruhsatlarını iptal ettik. Önceliğimiz işçi sağlığıdır, ardından tabii kaynaklarımız gelir.

BİLDİĞİMİZ DOĞRUDA İLERLEYECEĞİZ

Son işçi kardeşimize varıncaya kadar onları bu madenden çıkarmaya çalışacağız. Adli mercilerde soruşturma başlatılmış durumda. İdari olarak da bizler yine her iki bakanlık olarak çalışmaları başlatmış durumdayız. Tabii öncelikli olan bu değil bizim işçi kardeşlerimizi çıkartmaktır. Biz bildiğimiz doğrularla yolumuza devam edeceğiz. Eğer farklı bir gelişme olursa açıklama yapacağız. Olmazsa sabah 7 sıralarında yeni bir açıklama daha yapabiliriz.

ADLİ SORUŞTURMA NİHAYET BAŞLADI

İdari ve adli soruşturma başladı. Çalışma Bakanlığı, adli teftişler başlamıştır. Bütün vatandaşlarımız müsterih olsun.

3 İŞÇİ HASTANEDE

İnşallah sonuna gelmişizdir çalışmaların. Yarın bizim için çok önemli. Artık Cuma günü toparlıyor olmalıyız işlerimizi. Düşündüğümüz tek şey işçi kardeşlerimizin oradan hemen çıkarılmasıdır. Şu an hastanelerde yalnızca 3 hastamız kaldı. Diğerleri taburcu oldu ve hayati tehlikeleri yok.

İŞÇİLERE ULAŞTIKÇA BİLGİLERİ GÜNCELLİYORUZ

Şu ana kadar AFAD merkezimizde bütün kuruluşlarımızın yaptığı tüm çalışmalar ciddi bir şekilde elden geçiyor. Bu saate kadar söylediğimiz rakamların hepsi elden geçmiş emin olduğumuz rakamlar. Bu yüzden afaki bir şey söyleyemem. En son işçimizi de çıkarırız ondan sonra size son rakamı da söyleriz.

CUMA’YA KADAR BİTİRMEK İSTİYORUZ.

450 metre aşağıda çalışıyoruz. Her an karşımıza farklı işlemler çıkabiliyor ve onlar da zaman alabiliyor. İçeride bir göçük yok. 250 metrelik bir konveör bandı yandı. Onla uğraşıldı. Köşe bucak ne varsa bütün noktalara nüfuz ederek bu işlemi nihayetlendirmek istiyoruz.

114 MADENİ KAPATTIK

Her kaza bizler için kanuni açıdan yenilenmesi gereken bilgiler veriyor. Bunun için tekrar her şeyi ele almamız lazım. Tek amaç iş ve işçi sağlığı olmalı. Şu an 114 kömür ocağı kapatıldı. Bundan medyanın haberi yok.” (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com