Haydar Dümen'e silahlı saldırı!

Haydar Dümen'e silahlı saldırı!
Türkiye'nin en ünlü seks uzmanı, Posta yazarı Haydar Dümen'in Taksim'deki ofisinde silahlı saldırıya uğramasıyla....

Türkiye’nin en ünlü seks uzmanı 82 yaşındaki doktor Haydar Dümen’i 29 Mart 2010’da Taksim’deki muayenesinde öldürmek istediği sırada yakalandığı ileri sürülen 27 yaşındaki Mardin Midyatlı Hüseyin Aslan, işyeri dokunulmazlığı ihlali, Ateşli Silahlar Kanuna muhalefet ve tehdit suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme Aslan’ın cezasını hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirerek erteledi.

Nitelikli yağma, hırsızlık ve ateşli silahlar kanuna muhalefet suçlarından da daha önce sabıkası bulunan ve  İstanbul’da 3 yıl tekstil atölyesi işlettiği  öğrenilen Hüseyin Aslan’ın ‘tasarlayarak kasten öldürmeye teşebbüs, iş yeri dokunulmazlığının ihlali, tehdit ve ateşli silahlar kanuna muhalefet’ suçlarından 13.5 yıldan 26 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı dava karara bağlandı.  

İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen duruşmaya Haydar Dümen ve sanık Hüseyin Aslan’ın avukatları katıldı. Sanık Hüseyin Aslan’ın avukatı müvekkilinin psikolojik sorunları nedeniyle Haydar Dümen’den randevu alarak muayenehanesine gittiğini belirterek, "Haydar Dümen yanından geçmesine rağmen bir olay olmamıştır. Öldürme gibi bir eylemi olsaydı muayene odasında yapabilirdi. Olay muayenede bulunan görevli ile muayene ücreti yüzünden inatlaşma ve tartışma sonucu çıkmıştır" dedi.

Mahkeme sanık Hüseyin Aslan’ı olay günü yakalarken yaraladığı iddiasıyla yargılanan Türker Şafak’ın kasten yaralama eylemini yasal savunma sınırları içinde defetmek zorunluluğu ile işlediği gerekçesiyle ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi.

Sanık Hüseyin Aslan’ın kasten adam öldürmeye teşebbüs suçundan cezalandırılması istemiyle dava açıldığını belirten mahkeme Aslan’ın eyleminin tehdit suçu kapsamında kaldığını belirterek, işyeri dokunulmazlığı, ateşli silahlar kanuna muhalefet ve tehdit suçlarından toplam 5 yıl hapis cezası verilmesine karar verdi. Mahkeme Aslan’ın suçunu hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına çevirerek erteledi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Hüseyin Aslan 29 Mart 2010’da randevu olarak Haydar Dümen’in muayenesine  gitti. Aslan’ın hasta olduğunu belirtmesi üzerine Dümen muayenehaneye çağrıldı. Bu sırada Dümen’in yardımcılarından Türker Şafak 300 lira muayene ücretini istedi. Ancak Aslan muayeneden sonra ücreti ödeyeceğini belirterek Şafak ile tartışırken silahını belinden çıkararak odasına girmek üzere olan Dümen’e doğrulttu.

Türker Şafak arkadan Aslan’ın yakalayarak, diğer çalışanlar yardımıyla tabancayı Aslan’ın elinden alarak başına vurdu.  Etkisiz hale getirilen Aslan, Haydar Dümen’e “Almanya’dan bin lira gönderdiler. Mustafa Erdoğan’ın karısını ve kız kardeşini taciz etmişin. Seni öldürmeye geldim” dedi. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com