Hayır kurumu mağazasından aldıkları kanepeden 40 bin 800 dolar çıktı

Hayır kurumu mağazasından aldıkları kanepeden 40 bin 800 dolar çıktı
Kanepeyi satın alan üç oda arkadaşı buldukları parayı, sahibi olan 91 yaşındaki kadına iade etti

NEW PALTZ (AA) – ABD’nin New York eyaletinde, bir hayır kurumu mağazasından 55 dolara aldıkları kanepenin içine gizlenmiş 40 bin 800 dolar bulan üç oda arkadaşı parayı asıl sahibine iade etti.

New Platz ilçesinde meydana gelen olayda, Cally Guasti, Reese Werkhoven ve Lara Ruso adlı oda arkadaşları, buldukları parayı, adını kanepeye ait faturadan öğrendikleri paranın asıl sahibi olan 91 yaşındaki dul kadına araçlarıyla götürerek bizzat teslim etti.

Olayı anlatan Woodstock Ailesi adlı hayır kurumunda sosyal görevli olarak çalışan Guasti, kanepenin, yaşlı kadın hastanede tedavi gördüğü sırada, akrabaları tarafından Salvation Army adlı hayır kurumuna bağışlandığını öğrendiklerini belirtti.

Eski tarz kanepeyi mart ayında Salvation Army adlı hayır kurumuna ait satış mağazasından aldıklarını anlatan Guasti, kanepenin kolçağındaki yastıklarının biraz şişkin olduğunu o zaman farkettiklerini söyledi. Oda arkadaşı, üniversite öğrencisi Werkhoven’ın, şişkinliğin nedenini anlamak amacıyla nisan ayında bir akşam yastıklardan birinin üzerindeki fermuarı açtığını belirten Guasti, yastıktan bir zarf içinde 4 bin dolar çıktığını "hayretler içinde" gördüklerini kaydetti.

Diğer kolçaktaki yastığın içinden de aynı şeklide bir sürü zarf çıkardıklarını anlatan Guasti, zarfların içinden çıkan tüm parayı yatağın üstüne serip saydıklarında karşılarında 40 bin 800 dolar  olduğunu anladıklarını belirtti. “Ağzım açık kalmıştı. Hepimiz de aynı durumdaydık. Bu aklın kabul edemeyeceği bir miktardı” diye konuşan Guasti, parayı buldukları sırada attıkları sevinç çığlıkları nedeniyle komşuların kendilerine piyango vurduğunu sandığını ifade etti.

Guasti daha sonra kanepenin satış fişinde adını bulduğu paranın asıl sahibi kadını ertesi gün aradığını söyledi. Telefonda kendilerine, kanepede çok miktarda parası bulunduğunu ve bu paraya çok ihtiyaç duyduğunu anlatan kadının evine araçlarıyla giderek parayı teslim ettiklerini anlatan Guasti, yaşlı kadının iade ettikleri parayı minnet duyguları içinde alırken gözyaşlarına boğulduğunu aktardı.

Oda arkadaşlarıyla yaşlı kadını aramadan önce "parayı kendilerine saklama" seçeneği üzerinde düşündüklerini itiraf eden Guasti, “Sonunda bu para bizim değildi. Eğer birimiz bu parayı kullansaydı bu gerçekten de çok kötü hissettirirdi” diyerek böyle bir şey yapmamaya karar verdiklerini kaydetti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com