Hayır yemeğinde deprem duası

Hayır yemeğinde deprem duası
2009 yılından bu yana dördü büyük üç önemli deprem yaşayan ve halen artçı sarsıntılarla sallanan Kütahya Simav’da vatandaşlar, belediyenin öncülüğünde 13 Mayıstaki 20 bin kişilik büyük hayır yemeğinin ardından şimdi de mahallelerde hayır yemekleri pişiri
 2009 yılından bu yana dördü büyük üç önemli deprem yaşayan ve halen artçı sarsıntılarla sallanan Kütahya Simav’da vatandaşlar, belediyenin öncülüğünde 13 Mayıstaki 20 bin kişilik büyük hayır yemeğinin ardından şimdi de mahallelerde hayır yemekleri pişirip deprem olmasın duası yapıyor. 
Deprem olmasın diye hayır yemeği yapan 101 Evler Mahallesi Muhtarı Muhsin Mutlu talebin vatandaşlardan geldiğini kendilerinin de sadece 2 bin kişiyi doyuran etkinliğe öncülük ettiklerini bildirdi.
Orman İşletme Müdürlüğü karşısındaki boş arsaya konuşlandırdıkları kazanlar dolusu etli pilav ve helvayı ayranla birlikte vatandaşlara kurdukları masalarda ikram ettiklerini dile getiren Muhtar Mutlu, “Yemek esnasında görevlendirdiğimiz imam hatiplerimizde Kuran dan ayetler okuyup deprem olmasın diye dualar yaptılar. Davetimize katılan vatandaşlarımızda el açıp Allah’a yalvardılar. Allah dualarımızı kabul etsin. Bizi depremlerden korusun” dedi.
Cuma Mahallesinden güçlerini birleştiren hanımlarda deprem olmasın diye sokak ortasına kurdukları kazanlarda pişirdikleri etli pilav ve helvayı yoldan gelip geçenlere dağıttı.
Simav Muhtarlar Derneği Başkanı Raif Adıgüzel, 18 mahalle muhtarının belli bir program kapsamında her Cuma mahallelerinde deprem olmasın diye hayır yemeği yaptığını ve halka ikram ettiğini bildirdi. Adıgüzel,”Simav 2009’dan bu yana sallanıyor. Dördü büyük üç önemli deprem yaşadık. 30 bini bulan artçı sarsıntılar halen devam ediyor. Vatandaşlarımız deprem olmasın diye yaptığı hayır yemeklerini fakir fukaraya dağıtıp Allah’a dua ediyor” dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com