Hayırlı Rüyalar Müjde Ar!..

Hayırlı Rüyalar Müjde Ar!..
Başmüzakereci Egemen Bağış, ünlü sinema oyuncusu Müjde Ar'ın rüyasına cevap verdi...

Başmüzakereci Egemen Bağış, ünlü sinema oyuncusu Müjde Ar'ın "siyasete bulaşmamış rüyalar görmesini temenni ettiğini" söyledi.

Bir radyo kanalında katıldığı programda soruları yanıtlayan Bağış, sunucunun, Müjde Ar'ın bir ödül töreninde, annesi Aysel Gürel'i rüyasında gördüğünü ve cennetten kendisine seslendiğini, Gürel'in "herkes burada ama burada siyasetçi yok" dediğini aktarması üzerine Bağış, Ar'ın konuşması sırasında orada olmadığını kaydetti.

Müjde Ar'ın hayat arkadaşının da bir siyasetçi olduğunu söyleyen Bağış "Daha güzel rüyalar, anne kız muhabbetini artıran, siyasete bulaşmamış rüyalar görmesini temenni ediyorum" diye konuştu.

Bağış, "Milletinin çıkarlarını gözetenlerin gidecekleri yer cennet değilse neresidir bilemiyorum" dedi.

TARKAN ESKİ DOSTUM
Bakan Bağış, bir başka soru üzerine, "sanatçı Tarkan'ın eski dostu olduğunu" belirterek, "karşılıklı tavla oynuyormuşsunuz, kim kimi yeniyor?" diyen sunucuya "Önemli olan kimin yendiği değil, önemli olan dostluk" yanıtını verdi.

Kral Müzik Ödülleri'nde Tarkan'ın aldığı ödüller hakkında düşünceleri sorulan Bağış, New York'ta yaşadığı dönemde arkadaşlık yaptığı Tarkan'ın "Türkiye'de müziğin kendi içerisinde bir evrim geçirmesine çok önemli katkılarda bulunduğunu" söyledi.

Tarkan'ın "geç saatlere kadar nasıl enerjisini sarf ederek kendini yetiştirmeye çabaladığına" şahit olduğunu belirten Bağış, "bir arkadaşı olarak onun başarılı olduğu bu alanda faaliyetlerini sürdürmesini çok önemsediğini" kaydetti.

Bağış, Türkiye'de çok değerli sanatçılar olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Sezen Aksu adeta bir fabrika gibi, devamlı yeni müzisyen yetiştiriyor. Sertab Erener gururumuz, Eurovision'u kazanmış şarkıcımız. Yüksek Sadakat'i de ben burada takdir etmek istiyorum. Yüksek Sadakat belki bu sene çok başarılı olamadı ama Türkiye'deki bazı muhalefet partilerimize sadakat kelimesini hatırlattı. Onların bunu hatırlamaya çok ihtiyacı var. O grubun adı bile aslında bizim muhalefete çok önemli bir olguyu hatırlatır. Maalesef iki muhalefet partimizde de sadakat denen bir şey kalmamış. Ne eski liderlerine, kendi inançlarına, kendi değerlerine ama Yüksek Sadakat belki sadakatin bizim kültürümüzdeki yerini onlara hatırlatmak için bir vesile olur diye düşündüm."

Eurovision şarkı yarışmasında kazananın Azerbaycan olduğuna işaret eden Bakan Bağış, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Azerbaycanlı sanatçıları arayıp tebrik ederken yanında olduğunu belirterek "Gerçekten gurur duyduk" dedi.

Sanatçıların sahneye ellerinde Türk bayrağı ile çıktıklarını söyleyen Bağış, "Tek milletin iki bayrakla sahneye çıktığını görmüş olduk. Önemli olan o başarının kardeş ülkenin de hissettiği bir mutluluk olması" ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com