Hayırsever iş adamından ana okulu

Hayırsever iş adamından ana okulu
Tavşanlı ilçesinde, hayırsever iş adamı Süleyman Yılmaz tarafından yaptırılacak ana okulunun temeline ilk harç atıldı.

Tavşanlı ilçesinde, hayırsever iş adamı Süleyman Yılmaz tarafından yaptırılacak ana okulunun temeline ilk harç atıldı.
     Bağlık Mahallesi'ndeki inşaat alanındaki törende konuşan Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, her şeyin temelinin eğitim olduğunu hatırlatarak, bu yatırımın ilçeye büyük katkı sağlayacağını söyledi.
     AK Parti Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu da iş adamlarının farklı kamu alanlarında yapacakları yatırımların bölgedeki gelişmeye katkı sağlayacağını ifade ederek, bu tür desteklerin devam etmesini diledi.
     Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, dünyada bütün sektörleri etkileyen küresel ekonomik krize rağmen bu yatırımı yaparak eğitime destek veren Yılmaz'a teşekkür etti.
     Süleyman Yılmaz, madencilik sektöründe faaliyet gösterdikleri Tavşanlı'ya eğitim alanında katkı sağlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
     Konuşmaların ardından kurban kesilerek, temele ilk harç döküldü.
     İnşaatı tamamlandığında ''Süleyman Yılmaz Ana Okulu'' adıyla 800 metrekare kapalı alanda faaliyet gösterecek iki katlı yapı, 4 derslik, yemekhane, çok amaçlı salon, uyku odası, öğretmenler, müdür ve memur odalarıyla mutfaktan oluşacak. 2 bin 100 metrekare alanda 650 bin lira harcanarak inşa edilmesi planlanan okulun bahçesinde çocuk oyun grupları yer alacak.
     Törene, İl Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Tavşanlı Kaymakam Vekili ve Domaniç Kaymakamı Cevat Çelik, bazı daire amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com